دیدار اردوغان با پادشاه عربستان

سیاسی

رئیس جمهوری ترکیه در جریان سفر عربستان با پادشاه این کشور در خصوص اوضاع کنونی منطقه و در رأس آنها پرونده‌های سوریه، یمن و ایران بحث و گفتگو کرد. اردوغان عصر دوشنبه به سفر سه روزه خود به عربستان پایان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در خصوص چشم‌اندازهای همکاری میان دو کشور و راه‌های تقویت آن در عرصه‌های مختلف گفتگو کرد. این دو مقام همچنین مسائل مورد توجه دو کشور و رخدادها در منطقه و جهان را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که سلمان بن عبد العزیز و رجب طیب اردوغان در این دیدار بر روی مسائل سیاسی،‌ اقتصادی و مسائل امنیتی و دفاعی و راه‌های تقویت همکاری‌های مشترک تمرکز کردند.

آنها همچنین بر لزوم افزایش حمایت‌ها از مخالفان سوری به صورتی که نتایج ملموس بر جای بگذارد، تاکید کردند.

رجب طیب اردوغان بنا به دعوت پادشاه عربستان و در راس هیاتی عالی رتبه از جمله تعدادی از وزیران کابینه خود به عربستان رفت و پس از به جای آوردن مناسک حج عمره، راهی ریاض شد تا با مسئولان این کشور دیدار کند.

این دیدار یک روز پس از سفر عبدالفتاح سیسی،‌ رئیس جمهوری مصر به ریاض و مذاکرات با سلمان بن عبدالعزیز صورت گرفت. پیش از آنها نیز امیر قطر و مسئولان امارات به ریاض رفته بودند. گفته می‌شود هدف اصلی از این دیدارها پایان دادن به اختلافات میان ترکیه و قطر با مصر از یک سو و امارات و عربستان با قطر از سوی دیگر بوده است.

انتهای پیام

کد N753175