پلیس لس‌آنجلس یک بی‌خانمان سیاه‌پوست را کشت

پلیس شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرینای آمریکا می‌گوید برای بررسی ماجرای کشته شدن یک بی‌خانمان سیاه پوست توسط ماموران، دو تحقیق جداگانه را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تصاویر ویدئویی لحظه شلیک پلیس به مرد بی‌خانمان و مرگ او در مرکز شهر لس‌آنجلس را ثبت کرده است.

بر اساس این تصاویر، وقتی پلیس مشغول بازداشت مرد بی‌خانمان است، صدایی شنیده می‌شود که می‌گوید "تفنگ را بیانداز". چند ثانیه بعد از این فریاد، صدای شلیک پنج گلوله شنیده می‌شود.

پلیس هنوز نگفته که آیا این مرد سیاه پوست مسلح بوده است یا نه. حادثه در محله‌ای اتفاق افتاده که بی‌خانمان‌های زیادی دارد.

بری مونتگومری، سخنگوی پلیس به لس‌آنجلس تایمز گفته نیروهایش مشغول بررسی گزارش یک دزدی در منطقه بودند.

مونتگومری از توضیح این که چه تعداد پلیس در این ماجرا دخیل بودند، خودداری کرده است ولی گفته هیچ پلیسی در این اتفاق زخمی نشده است.

به گزارش بی‌بی‌سی از دیدن تصویر ویدئویی که از این حادثه ضبط شده، مشکل بتوان حدس زد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است اما به هرحال در صورتی که مرد مسلح بوده باشد، پلیس اجازه شلیک داشته است.

ماه اوت سال ۲۰۱۴، کشتن یک مرد سیاه پوست باعث خشم عمومی و هفته‌ها اعتراض در فرگوسن شد. مایکل براون، پسر هجده ساله غیرمسلح و سیاه پوستی بود که توسط پلیس در فرگوسن، ایالت میسوری آمریکا کشته شد.

ماه ژانویه هم تیراندازی مرگبار ماموران پلیس در نیوجرسی به یک مرد سیاه پوست که هنگام خروج از ماشین دستانش را بالا گرفته بود، باعث اعتراض‌های زیادی شد.

انتهای پیام

کد N752085