در میان بلوای محافظه‌کاران؛

جان بوئنر از رهبری‌اش در مجلس نمایندگان آمریکا دفاع کرد

آمريكا

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که به تازگی از سرزنش آزاردهنده محافظه‌کاران حزب خودش خلاص شده، هرگونه خطری برای ادامه رهبری‌اش را رد کرد و گفت: اختلافات با جمهوری‌خواهان عمدتا بر سر استراتژی است نه اهداف.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان بوئنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با سی بی اس در رابطه با اینکه آیا وی می‌تواند مجلس نمایندگان کج خلق را رهبری کند یا خیر گفت: اینطور فکر می‌کنم. نمی‌خواهم بگویم که این کار آسان است، چون نیست.

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه به زحمت توانست مانع قطع بودجه وزارت امنیت کشور شود و این به دلیل این بود که بوئنر از کنترل محافظه‌کاران جمهوری‌خواه ناکام مانده بود.

آنها تاکید داشتند که می‌خواهند این مساله را به اقدام باراک اوباما پیوند دهند که مانع از اخراج میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی شده بود.

بوئنر تاکید کرد: ما همکارانی داریم که بعضا درباره تاکتیک‌هایی که برای استفاده از آنها توافق می‌کنیم، مخالفت می‌کنند.

بوئنر در ششم ژانویه به سختی توانست تا برای دور سوم به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شود. بوئنر در رقابتی سنگین با 25 تن از محافظه‌کاران جمهوری‌خواه بود و همین امر از احتمال رشد اختلافات در پی پیروزی وی در رای‌گیری حکایت داشت.

گروهی از مخالفان ناراضی مجلس نمایندگان مخالف بوئنر هستند و می‌گویند که وی به قدر کافی برای قطع بودجه سیاست‌های مهاجرتی و بهداشتی اوباما تلاش نکرده است.

انتهای پیام

کد N752071