عارف: مخالف انتقال دانشگاه تهران به چیتگر بودم

دانشجويي,دانشگاه تهران,محمدرضا عارف

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه دانشگاه تهران در همه زمینه ها می تواند الگو باشد گفت: دانشگاه تهران همواره پیشتاز در صحنه‌های علمی،اجتماعی و فرهنگی و سیاسی بوده است و انصافا در هشت دهه گذشته نقش خود را بخوبی ایفا کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا عارف در مراسم جشن هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران با مروری بر حال و هوای دانشجویی خود در زمانیکه در کوی دانشگاه تهران ساکن بود تاکید کرد که بهترین ایام دانشجویی وی مربوط به دوره ای است که در کوی دانشگاه تهران ساکن بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه با وجود توسعه کمی دانشگاه‌ها و آموزش عالی در کشور، دانشگاه تهران همچنان ویژگی تاثیرگذاری و الگو بودن خود را حفظ کرده است خاطرنشان کرد: هنوز از نظر مردم و حتی نخبگان "دانشگاه" یعنی دانشگاه تهران. این جایگاه مهم، وظیفه دانشگاهیان دانشگاه تهران را نسبت به مسئولیتی که بر عهده دارند سنگین می کند و البته متقابلا اثرات مثبت و تاثیرگذاری آنان را نیز دوچندان می کند.

عارف با تشریح ویژگی های سکونت در خوابگاه به بحث ساماندهی دانشگاه تهران اشاره کرد و یادآور شد: ساماندهی دانشگاه تهران تقریبا از سال 68 بصورت جدی و با ایده انتقال به چیتگر مطرح شد که شخصا با این طرح مخالف بودم و در شورای گسترش با انتقال دانشگاه تهران مخالفت کردم.

وی ادامه داد: در سال 74 طرح ساماندهی دانشگاه تهران در محدوده جلالیه یعنی از میدان انقلاب تا تپه های ژئوفیزیک در سه فاز در دستور کار قرار گرفت و با کمک سازمان برنامه و بودجه و در نهایت موافقت رئیس جمهور وقت، در جلسه ای خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم و طرح را تشریح کردیم که با نظر مساعد ایشان روبرو شدیم و ایشان تاکید کردندکه دانشگاه تهران نماد آموزش عالی کشور است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری سفر خود به قرقیزستان در زمان ریاست دانشگاه تهران گفت: جایگاه دانشگاه تهران در منطقه و حتی دنیا تا حدی است که استقبالی که از من در سفر به قرقیزستان در زمان معاون اولی شد به همان میزانی بود که در زمان ریاست دانشگاه تهران به این کشور سفر کردم.

عارفبا توصیه به ریاست دانشگاه تهران جهت توسعه کیفی و کمی این دانشگاه،تاکید کرد: دغدغه مدیریت دانشگاه مطمئنا تامین معیشت دانشجویان عزیز است و ان شالله آقای نیلی احمدی آبادی با جدیت توسعه کیفی و کمی دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهد تا دانشگاه تهران هم در منطقه و هم در دنیا بتواند از نظر وسعت و کیفیت حرف اول را بزند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان بر ضرورت بازگشت نشاط به دانشگاه‌ها تاکید کرد.

براساس این گزارش، مراسم هشتادمین سال قانون تاسیس دانشگاه تهران کوی دانشگاه شب گذشته در کوی دانشگاه تهران و با حضور دانشجویان این دانشگاه و همچنین محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم گروه موسیقی رستاک به اجرای موسیقی محلی پرداخت.

انتهای پیام

کد N751917