توافق ایران و اردن بر سر تاسیس اتاق مشترک صنعت میان دو کشور

ايران,اردن

در پی دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان با رئیس شورای اتاق صنعت اردن ، طرفین بر تاسیس اتاق مشترک صنعت بین دو کشور توافق نموده و بر برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری، در تهران تاکید نمودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجتبی فردوسی‌پور، سفیر کشورمان در اردن روز یکشنبه دهم اسفند ماه در دیدار با ایمن حتاحت، رئیس شورای اتاق صنعت اردن، پیشنهاد برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری دو کشور در تهران را مطرح نمود که مورد استقبال طرف اردنی قرار گرفت.

فردوسی‌پور ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مهمترین مسائل مورد علاقه دو کشور در حوزه صنعت، بر گسترش همکاریهای صنعتی و تجاری دو کشور در چارچوب اجلاس دهمین کمیسیون مشترک اقتصادی که در بهار 1394 در تهران برگزار می شود تاکید نمود و برگزاری همزمان همایش فرصت های سرمایه گذاری را با کمیسیون مزبور، فرصت مغتنمی برای تعمیق همکاری‌ها دانستند.

رئیس اتاق صنعت اردن نیز در این دیدار پیشنهاد تاسیس اتاق مشترک صنعت بین دو کشور را ارائه نمود. ایمن حتاحت با اشاره به تجربه حضورش در هشتمین کمیسیون مشترک اقتصادی در تهران و آشنایی با صنایع کشورمان به ویژه در حوزه انرژی ابراز تمایل و تاکید کرد که از تجربیات کشورمان در صنایع سنگین، تبدیلی و فرآوری استفاده نماید و متقابلاً ایران نیز از مزیت نسبی اردن در زمینه های تجاری به ویژه با کشورهای عربی بهره‌مند گردد.

ایمن حتاحت از وضعیت نقل و انتقال سرمایه و حمل و نقل بین دو کشور به عنوان یک مشکل یاد کرد و خواهان تسهیل امور مربوطه برای مبادلات اقتصادی فیمابین گردید.

طرفین با توجه به مشترکات و تعاملات دو جانبه بر توسعه و تقویت همکاریهای مشترک در حوزه صنعت تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N751737