دور جدید مذاکرت هسته‌ای در سوئیس

مذاکرات هسته ای ایران

وزیر امور خارجه کشورمان امروز وارد ژنو سوئیس می شود. محمد جواد ظریف ضمن دیدار با برخی همتایان اروپائیش با جان کری، همتای آمریکایی اش نیز در چارچوب مذاکرات هسته‌ای، دیدار دوجانبه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، وزیر امور خارجه امروز ضمن سخنرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، با وزیران خارجه هلند و روسیه دیدار می‌کند. آقای ظریف همچنین با جان کری، همتای آمریکایی اش  در چارچوب مذاکرات هسته‌ای، دیدار دوجانبه خواهد داشت. آقای صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم در این سفر، ظریف را همراهی می‌کند.

وزیر امور خارجه امروز به منظور شرکت  در نشست  شورای حقوق بشر به سوئیس می رود  و در حاشیه این نشست ، مذاکرات هسته ای هفته گذشته نیز با حضورتیم هسته ای پیگیری خواهد شد .
سید عباس عراقچی همچنین از دیدار آقای ظریف با لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه درحاشیه نشست  شورای حقوق بشر خبر داد .
نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل تا چهارشنبه در سوئیس برگزار می شود .
در این حال همزمان با اوج گیری مذاکرات هسته ای رفت و آمد مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارجی به ایران افزایش یافته است. آن طور که نشریه انگلیسی فایننشال تایمز نوشته سرمایه گذاران خارجی معتقدند درهای ایران اگر به روی سرمایه گذاری‌های خارجی باز شود ایران بلافاصله به یکی از بازارهایی تبدیل خواهد شد که در دسترس شان قرار خواهد داشت.  مقامات ایرانی اعلام کرده اند مانع اصلی برای رسیدن به توافق هسته ای تحریم‌ها است. رئیس جمهور کشورمان دیروز در دیدار وزیرامورخارجه ایتالیا گفته بود  برای حل فصل مسئله هسته ای هیچ راهی جز مذاکره وجود ندارد. روحانی گفت: اساس مذاکرات هسته‌ای تلاش برای حصول به نقاط مشترک و اعتماد دوجانبه است و به اعتقاد ما همه تحریم‌ ها باید در یک لحظه برداشته شوند. پیشتر وزیر امور خارجه کشورمان هم  تحریم‌ها  را مانعی برای رسیدن به توافق هسته‌ای خوانده بود و گفته بود هر زمانی که این واقعیت پذیرفته شود در آن زمان برای رسیدن به توافق هسته‌ای بسیار نزدیک شده ایم .
کد N751517