مشارکت هزاران نیروی مردمی در عملیات آزادسازی صلاح الدین

سیاسی

سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی از مشارکت هزاران نیروی مردمی در عملیات آزادسازی استان صلاح الدین از اشغال تروریستهای تکفیری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات، سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی، آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی صلاح الدین از اشغال باندهای تروریستی داعش را با مشارکت هزاران نفر از نیروهای مردمی و استانهای مختلف اعلام کرد.

احمد الاسدی تاکید کرد مردم استان صلاح الدین مشارکت فعالی در این عملیات در کنار نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردیم دارند.

وی با اشاره به مشارکت فعال مردم سامراء، صلاح الدین و الشرقاط و الضلوعیه در عملیات پاکسازی استان صلاح الدین خاطر نشان کرد ما پس از دوره آماده سازی و در نظر گرفتن تمام جزئیات وارد صلاح الدین شده ایم و با مشت آهنین با باندهای داعش برخورد خواهیم کرد.

الاسدی از حرکت هزاران نفر از نیروهای داوطلب مردمی از استانهای مختلف برای مشارکت در آزادسازی شهرهای استان صلاح الدین از لوث تروریستهای داعش خبر داد.

خاطر نشان می شود رسانه های عراق شب گذشته از آغاز عملیات گسترده نیروهای ارتش و نیروهای داوطلب مردمی و عشایر در استان صلاح الدین و آزادسازی دو منطقه شهر تکریت از لوث تروریستهای تکفیری خبر دادند.

یک منبع امنیتی گفت شمار زیادی نیرو به فرمان حیدرالعبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق از محورهای مختلفی برای آزادسازی استان صلاح الدین از لوث داعش به راه افتاده اند.

بر اساس گزارش السومریه، نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی توانستند در اولین گام، محله الطین و منطقه البوعبید در شمال و غرب تکریت را آزاد کنند. یک منبع امنیتی از حملات سنگین توپخانه ای و موشکی نیروهای امنیتی به مواضع تروریستهای داعش در داخل و خارج تکریت خبر داد.

برخی رسانه های عراق هم از فرار گسترده تروریستهای داعش از تکریت خبر داده اند.