اعلام آمار قربانیان حملات تروریستی ماه فوریه در پاکستان

سیاسی

حملات تروریستی ماه گذشته میلادی در مناطق مختلف پاکستان 68 کشته و 176 مجروح بر جا گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، در ماهی که گذشت حملات تروریستی شبه نظامیان در مناطق مختلف پاکستان دهها کشته و مجروح بر جا گذاشته است. بر اساس اعلام دولت پاکستان در ماه فوریه مجموعا 35 انفجار تروریستی در این کشور رخ داده که طی آن 68 نفر کشته و 176 نفر زخمی شده اند.

این در حالی است که پاکستان در دومین ماه سال 2015 میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش حملات تروریستی مواجه بوده است. این حملات به ویژه در واکنش به عملیات ضدتروریستی ارتش پاکستان در مناطق فعالیت طالبان در شمال غرب این کشور افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با سال گذشته شمار تلفات انفجارهای تروریستی در پاکستان 28 درصد رشد داشته است. در عین حال شمار حملات تروریستی در ماه فوریه 2015 نسبت به ماه ژانویه 30 درصد کاهش داشته است.

خونین ترین حمله تروریستی ماه فوریه مربوط به حمله گروهی از عوامل انتحاری طالبان به یک مسجد مملو از نمازگزار در پیشاور در روز جمعه سیزدهم فوریه بود. در این حمله سه مهاجم پس از پرتاب نارنجک و تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی بمب های همراه خود را منفجر کردند. در این حمله 20 نفر کشته و دست کم 65 نفر مجروح شدند.