نیروی هوایی ارتش پرواز غیرعادی میگ 29 در تهران را تکذیب کرد

جنگنده میگ 29 در تهران

درپی انتشار اخباری مبنی بر پرواز غیرعادی و صدای ناهنجار جنگنده میگ 29 در تهران، معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر پرواز غیرعادی و صدای ناهنجار یک فروند هواپیمای جنگنده میگ 29 در تهران، امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده، معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش این خبر را تکذیب کرد.

براساس گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ نصیرزاده در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش گفت: کلیه پروازهای نیروی هوایی از جمله پرواز جنگنده میگ 29 امروز بدون هیچگونه سانحه و یا رویداد خاصی انجام شده و اخبار ذکر شده در خصوص صدای ناهنجار این هواپیما صحیح نیست.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور نیز در همین زمینه به خبرنگار گفته بود: صدای ایجاد شده در آسمان تهران مربوط به یک هواپیمای متعلق به ارتش جمهوری اسلامی بوده که با پایان یافتن ماموریتش در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.

محمدعلی ایلخانی افزود: این هواپیما یک هواپیمای میگ 29 ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده که با توجه به ماموریتی که داشته است از فرودگاه مهرآباد بلند شده و پس از انجام ماموریت خود در این فرودگاه فرود آمده است.

به گفته وی صدای ایجاد شده در آسمان تهران از سوی این هواپیما بوده که البته در قالب یک ماموریت معمولی و طبق روال کاری همیشگی انجام شده و در این رابطه جای هیچ نگرانی یا دغدغه‌ای وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، پرواز عصر امروز یک فروند هواپیمای جنگنده در ارتفاع کم توجه مردم مناطقی از تهران را جلب کرد. مردم حوالی مناطق مرکزی شهر تهران شاهد پرواز و شنیدن صدای هواپیمایی بودند که با ارتفاع بسیار پایین حرکت می‌کرد.

انتهای پیام
کد N749644