توافق مخالفان داخلی و خارجی سوریه برای حل سیاسی بحران این کشور

سیاسی

نمایندگان دو هیات از ائتلاف مخالفان سوریه و هیات هماهنگی مخالفان طی نشست‌های خود در پاریس به توافق در خصوص اصول سازش سیاسی در بحران سوریه دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه عربستانی عکاظ، خلف داهود، عضو دفتر اجرایی هیات هماهنگی مخالفان سوریه در این خصوص اعلام کرد: این نخستین باری است که توافقی بین ائتلاف مخالفان سوریه (در خارج از سوریه) و هیات هماهنگی مخالفان (در داخل) حاصل می‌شود.

سخنگوی هیات هماهنگی مخالفان سوریه عنوان داشت این نشست پس از آن برگزار شد که بسیاری قانع شدند هیچ گزینه‌ای جز راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه وجود ندارد.

خلف داهود گفت: دفتر اجرایی عملیات هماهنگی در نشستی که امروز (شنبه) در دمشق برگزار می‌شود، نتایج نشست دو هیات را مورد بررسی قرار می‌دهد و ما بررسی می‌کنیم و اگر بیینیم که توافق‌های صورت گرفته با سیاست هیات مخالفان همخوانی دارد، آن را تصویب می‌کنیم.

نشست هیات‌های مذکور طی روزهای 22 تا 24 فوریه برگزار شد و هیچ طرف غیرسوری در آن حضور نداشت.

داهود عنوان داشت: اصولی که بر سر آن توافق شده، بر توافقنامه ژنو1 و قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد سوریه و اسنادی است که دو طرف ارائه می‌دهند استوار است.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که برنامه‌های آموزش و تجهیز مخالفان "میانه‌رو" سوری با نظارت ترکیه و آمریکا فردا (یکشنبه) آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کد N748454