گزارش مهر/

جوانان کردستانی از بیکاری رنج می برند/سیاست خارجی دولت اشتباه است

سیاسی

سنندج – بیکاری جوانان کردستانی، انتقاد از سیاست خارجی دولت، توجه به اشتغال مردم در استان، اقتصاد مریض کشور از جمله مهمترین مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان کردستانی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه شنبه در دانشگاه کردستان و با حضور ابراهیم اصغر زاده تعدادی از فعالان سیاسی و دانشجویان اصلاح طلب و اصولگرا به بحث و گفتگو در خصوص بررسی روابط دیپلماتیک دولت تدبیر و امید پرداختند.

جلسه ابتدا با سخنرانی اصغر زاده شروع شد و بعد به جلسه پرسش و پاسخ کشید و در ادامه هم به هو کردن و فراخواندن حراست برای نظم بخشی به جلسه کشیده شد.

یکی از دانشجویان اصلاح طلب در این نشست گفت: جوانان کردستان از حرف خسته اند و منتظر عملکردی مناسب برای تغییر شرایط هستند چرا که در حال حاضر تمامی جوانان تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده کردستان کول بر و بیکار هستند.

وی ضمن انتقاد به سیاست های دولت در استان کردستان اظهار داشت: کردستان به دولت تدبیر و امید بالاترین رای را داد ولی امروز بعد از گذشت این همه مدت دولت در کردستان چه کاری کرده و چه توسعه و پیشرفتی را به وجود آورده است.

وی افزود: کردستان و مردم کرد در تمامی صحنه های انقلاب سینه سپر کردند و از خاک و ناموس ملت دفاع کردند ولی امروز کجای رفاه و توسعه هستند.

یکی دیگر از دانشجویان اصلاح طلب بیان کرد: چرا باید در کردستان دید امنیتی باشد وقتی که مردم خود حافظ مرزهای نظام هستند چرا باید گرانی و فقر و بیکاری باشد وقتی یکی از پر ظرفیت ترین استان های کشور هستیم چرا باید امروز در شاخص های توسعه یکی از استانهای آخر کشور باشیم.

وی با گلایه از این که دولت ها چه اصلاح طلب و چه اصول گرا هیچ کدام تا کنون برای کردستان کاری نکرده اند ، یادآور شد: شعار دیگر در کردستان تکراری است با عمل به مردم ثابت کنید.

وی ادامه داد: مقاومت در برابر سختی، گرسنگی نیازمند درود بر مردم است چرا که مردم در این خطه زیر خط فقر هستند.

یکی دیگر از دانشجویان اصلاح طلب در این نشست گفت: کردستان در اداره دولتی که بالاترین رای خود را از این منطقه گرفته، چه نقشی دارد.

وی اظهار داشت: کول بری در کردستان به دلیل نبود کارخانه، سرمایه گذاری و اقتصاد مریض است که به وجود آمده است و مردم چاره ای به جز این برای رفع گرسنگی ندارند.

در ادامه این جلسه یکی از دانشجویان اصول گرا به پشت تریبون آمد و با اعتراض به سیاست های دولت روحانی افزود: یکی از تعهدات اصلی غرب در ژنو عدم تصویب قطعنامه بود که بعد از یک هفته مردم ایران باز هم تحریم شدند.

علی نجاتی ضمن انتقاد از برخی اقدامات وزیر خارجه کشورمان بیان کرد: استقلال مردم در پیاده رویی ظریف با کری نیست بلکه در قدرت نظامی، تسلیحاتی، علمی و فناوری ها است.

وی یادآور شد: حصر رهبران اصلاح طلب به دلیل خیانت اشکار آنها به رهبری انقلاب  بود و طبق قانون باید مجازات شوند و آزادی آنها خلاف قانون اسلامی است.

وی در پایان یادآور شد: کشور باید از آرمان های امام دفاع کند و ا زمظلومان حمایت کند هر گونه کم کاری در این راستا پشت کردن به آرمان های امام (ره) است.

در ادامه این نشست شماری دیگر از دانشجویان به بیان مطالب خود پرداخته و ابراهیم اصغرزاده نیز به آنها پاسخ داد و در میانه برنامه به دلیل جو ایجاد شده در سالن ماموران حراست دانشگاه وارد کار شده و دانشجویان را به آرامش دعوت کردند.