نامه 100 روزنامه‌نگار به رییس جمهور برای پیگیری وضعیت یک خبرنگار بازداشتی

دولت

ما جمعی از روزنامه‌نگاران از رییس جمهور حقوقدان تقاضا داریم اقدام قابل توجهی نسبت به پیگیری این پرونده انجام دهد تا در آستانه عید نوروز٬ آزادی این شخص بسان خرمی فصل بهار٬ شادی بخش محفل خانوادگی‌ این روزنامه‌نگار جوان باشد.

100 روزنامه نگار در نامه‌ای به رییس جمهور خواهان پیگیری وضعیت یغما فشخامی خبرنگار روزنامه روزان شدند که حدود دو ماه پیش در منزل خود بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در بخشی از نامه این 100 روزنامه‌نگار خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی آمده است: بیش از دو ماه از بازداشت یغما فشخامی روزنامه‌نگار فعال در نشریات دارای مجوز قانونی در کشور می‌گذرد اما کماکان از سوی نهادهای مربوطه دلایل و چرایی این موضوع طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مشخص نشده است. علیهذا ما جمعی از روزنامه‌نگاران از رییس جمهور حقوقدان تقاضا داریم با توجه به وعده‌های انتخاباتی خود در باب امنیت شغلی صنف روزنامه‌نگاران و همچنین مسئولیت در اجرای قانون اساسی٬ اقدام قابل توجهی نسبت به پیگیری این پرونده انجام دهد تا در آستانه عید نوروز٬ آزادی این شخص بسان خرمی فصل بهار٬ شادی بخش محفل خانوادگی‌ این روزنامه‌نگار جوان باشد.

کد N746338