کشته شدن 5 تن توسط گارد مرزی اردن/ آمریکا به اتباعش در اردن هشدار داد

اردن

یک منبع نظامی اردنی اعلام کرد که گارد مرزی اردن سه تن از افرادی را که قصد داشتند به طور غیرقانونی از خاک سوریه وارد مرزهای اردن شوند، هدف خود قرار داد که در این حملات این سه تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک منبع نظامی اردنی اعلام کرد: نیروهای گارد ویژه کشور به هیچ وجه به کسی اجازه نمی‌دهند که به طور غیرقانونی وارد کشور شود و هر کس که قصد داشته باشد به طور غیرقانونی وارد مرزهای ما شود با حملات ما روبه رو خواهد شد.

بنابر گزارش‌ها، تعداد افرادی که از طریق غیرقانونی سعی داشتند وارد مرز اردن شوند و توسط گارد ویژه اردن کشته شدند طی پنج ساعت گذشته به 5 تن رسیده است.

پیشتر ارتش اردن اعلام کرد که یک خودرو را که سعی داشت به طور غیرقانونی از سوریه وارد اردن شود را هدف خود قرار داد و افراد مسلح داخل این خودرو کشته شدند.

ارتش اردن اعلام کرد: نیروهای ما برای متوقف کردن این خودرو شلیک هوایی کردند اما در نهایت مجبور شدند که این خودرو را که به هشدار آن‌ها توجه نکرد هدف خود قرار دهند.

از سوی دیگر، سفارت آمریکا در اردن به شهروندان خود هشدار داد تا به خاطر وقوع حملات انتقام‌جویانه گروه‌های تروریستی به مراکز خرید اردن نروند.

انتهای پیام

کد N746296