منصوری آرانی در گفت‌وگو با ایسنا:

آمریکا می‌خواهد با خرید زمان امتیاز بگیرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که آمریکایی‌ها منافع بیشتری از حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای به دست خواهند آورد، گفت: اگر توافق حاصل نشود اشتباهات آمریکا دامنگیرش می‌شود.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این‌طور نیست که صرفا ایران از دسترسی به توافق نهایی منافعی را کسب می‌کند بلکه آمریکا منافع بیشتری از حصول این توافق می‌برد.

وی افزود: آمریکایی‌ها در سال گذشته اشتباهاتی را مرتکب شده‌اند که اگر توافق شکل نگیرد،‌ آن اشتباهات به صورت دام، دامنگیرش می‌شود. آمریکا این موضوع را می‌داند به همین دلیل برای رفع مشکلاتش به دنبال کسب امتیاز از ایران است اما کسی که باید امتیاز بدهد آمریکاست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: آمریکا به دنبال گرفتن امتیاز بیشتر است به همین دلیل سعی می‌کند با خرید زمان و وقت‌کشی به این هدف برسد. آنها از هر اهرمی برای گرفتن امتیاز استفاده می‌کنند.

به گفته وی اگر توافق حاصل نشود آمریکا شکست سنگینی خواهد خورد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که بزرگترین بازنده توافق اسرائیل است، گفت: صهیونیست‌ها به دنبال این هستند که توافق شکل نگیرد به همین دلیل تبلیغات زیادی با هدف ایران هراسی و اسلام هراسی راه انداختند و با این برنامه‌ها به دنبال این هستند که مذاکرات را برهم زنند.

منصوری آرانی ادامه داد: در طول یک سال گذشته مذاکرات و صحبت‌های مسئولان باعث شد که واقعیات را در مورد برنامه هسته‌ای ایران جهانیان متوجه شوند که این به ضرر اسرائیل است. اسرائیل به دنبال این است که مردم جهان متوجه واقعیات نشوند، مردم را با تبلیغاتش فریب دهد و از ایران غولی بسازد که به دنبال نابودی جهان است.

انتهای پیام

کد N744810