آیت‌الله سبحانی:

اساس نظام اسلامی اجتهاد و فقاهت است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی گفت: اگر حوزه می‌خواهد این نظام پا برجا بماند تنها راهش این است که مجتهدین قوی در حوزه تربیت شوند که کار فقاهتی انجام دهند.

آیت‌الله سبحانی گفت: اگر حوزه می‌خواهد این نظام پا برجا بماند تنها راهش این است که مجتهدین قوی در حوزه تربیت شوند که کار فقاهتی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، رسالت حوزویان را در این عصر و به خصوص در عرصه فقه و فقاهت مهم دانست و اظهار کرد: رسیدن به درجه اجتهاد در این عصر واجب است و حوزه در این عصر نیازمند مجتهدین قوی در همه ابعاد است.

وی افزود: اگر بخواهیم پیام شیعه را به جهان و دنیای اسلام برسانیم باید مجتهدینی را در حوزه تربیت کنیم که عهده دار این وظیفه خطیر باشند و این پیام رسانی مهم تنها از طریق پرورش مجتهدین قوی در حوزه امکان‌پذیر است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز این مرجع تقلید افزود: اجتهاد با صرف ساده درست نمی‌شود؛ بلکه برای رسیدن به این امر، تلاش بی وقفه مهارت علمی در ابعاد مختلف رجالی، درایه، آیات، احادیث، حافظه قوی و استخراج مبانی فقهی قوی از منابع روایی را می‌طلبد.

آیت‌الله سبحانی گفت: نباید موضوع اجتهاد را یک امر کوچک در نظر گرفت و اگر حوزه می‌خواهد این نظام پا برجا بماند، تنها راهش این است که مجتهدین قوی در حوزه، تربیت شوند و کار فقاهتی انجام دهند.

وی در پایان اظهار کرد: اساس نظام به اجتهاد و فقاهت است و یک مرجع قوی می‌تواند در جامعه بسیار موثر باشد و جامعه را از گمراهی نجات دهد.

انتهای پیام

کد N744760