دو هزار میلیارد ریال در لایحه بودجه 94 به ستاد دیه اختصاص یافت

سیاسی

در چارچوب قانون بودجه 94 کل کشور، 2000 میلیارد ریال از منابع بانک‌ها به ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به ز ندانیان نیازمند اختصاص می‌یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 94 کل کشور مصوب کردند، مبلغ 2000 میلیارد ریال - معادل 200 میلیارد تومان - از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند قرار گیرد.

این اختصاص در چارچوب تبصره الحاقی 18 به لایحه بودجه سال 94 کل کشور مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

طبق بند ب، تبصره 17 قانون بودجه کل کشور در سال جاری، به‌ منظور پرداخت تسهیلات به زندانیان و محکومان نیازمند در محکومیت‌های مالی مانند دیه و امثال آن که ناشی از قتل و یا جرح غیرعمدی است و محکومان مالی نیازمند غیرکلاهبرداری، مبلغ دو هزار میلیارد (2.000.000.000.000) ریال از محل وجوه قرض‌الحسنه بانک‌ها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه وکمک به زندانیان نیازمند قرار گرفت.

هر ساله آیین‌نامه اجرایی پرداخت این تسهیلات توسط وزارت دادگستری و ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند تهیه شده و به‌ تصویب هیات‌ وزیران می‌رسد تا دولت نسبت به تضمین تسهیلات اعطائی این بند اقدام کند.

انتهای پیام

کد N743749