فاضل‌لنکرانی:

پاسخ دادن به شبهات نیازمند اشراف علمی است

سیاسی

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ره)، گفت: پاسخ دادن به شبهات نیازمند اشراف علمی است و اگر طلاب از اولین سال‌های طلبگی به خوبی درس بخوانند این ویژگی تا پایان دوران طلبگی به آنها کمک خواهد کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ره)، گفت: پاسخ دادن به شبهات نیازمند اشراف علمی است و اگر طلاب از اولین سال‌های طلبگی به خوبی درس بخوانند این ویژگی تا پایان دوران طلبگی به آنها کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل لنکرانی در دیدار طلاب مدرسه علمیه آیت‎‌الله خامنه‌ای علی آباد کتول با اشاره به اهمیت وظایف طلاب گفت: اولین وظیفه طلاب در حین ورود به حوزه، وظیفه علم آموزی و توجه به زی طلبگی است.

وی افزود: امام راحل در منشور روحانیت وظایف طلاب را مشخص کرده‎اند که عمل به این وظیفه دین و جامعه و انقلاب اسلامی را از گزند همه هجمات حفظ خواهد کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ره) خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز نیازهای جدید و شبهات جدیدی نیز به این عرصه وارد شده است طلاب باید همه آنها را رصد کنند و با پاسخ‎ها و واکنش‎های عالمانه اجازه بروز و ظهور را به این تفکرات ندهند.

فاضل لنکرانی دومین ویژگی طلاب را تهذیب دانست و تصریح کرد: سلامت قلب و حفظ جان و مهذب ماندن در این دوران بسیار سخت است ولی در این دوران است که انسان ماهیت قوی ایمانی خود را باید بروز دهد.

وی با اشاره به این‌که «نباید نسبت به توطئه‎های فرهنگی دشمن منفعل باشیم» گفت: باید نسبت به این شبهات و هجمات فعالانه عمل کنیم و ما باشیم که به آنها انتقاد وارد می‎کنیم

این استاد حوزه گفت: اساس نظام به دین بستگی دارد و بزرگترین پاسبان حریم دین، روحانیت است و همه طلاب باید خود را در این عرصه دارای مسئولیت و شان بدانند و از نظام و انقلاب دفاع کنند.

پیش از وی حجت‌الاسلام والمسلمین گنجعلی مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله خامنه‎ای علی‌آباد کتول تصریح کرد: طلاب این مدرسه علمیه تربیت علمی و تهذیبی قرآنی را در دستور کار خود قرارداده‎اند.

وی تصریح کرد: به همین جهت برنامه‌های آموزشی از جمله ترجمه متن قرآن، برنامه هر روزه قرائت و حفظ قرآن و زیارت عاشورا و... برای حفظ و ارتقای مباحث تهذیبی طلاب در مدرسه برگزار می‎شود.

انتهای پیام

کد N743280