حجت‌الاسلام غرویان در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا منعکس‌کننده پیام جامعه است

سیاست داخلی,خبرگزاری ایلنا,محسن غرویان

ایلنا در صحنه‌های سیاسی نیز حضور دارد و در مسیر اهداف نظام، ملت و رهبری حرکت می‌کند/رسانه‌ها مثل رگ‌حیاتی و شریان‌ها در جامعه هستند که مطالب و دردهای مردم را منعکس می‌کنند و به همین جهت باید استقلال داشته باشند.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی‌العالمیة تاكید كرد: خبرگزاری كار ایران (ایلنا)، رسانه‌ای مستقل، فعال و منعکس‌کننده پیام جامعه و قشر زحمت‌کش آن یعنی کارگران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در قم، با اشاره به دوازدهمین سالگرد تأسیس خبرگزاری ایلنا و عملکرد آن، گفت: نظرات دیگران را نمی‌دانم اما تا آنجایی که خود بنده با این خبرگزاری ارتباط داشتم، یکی از رسانه‌های فعال کشور است که پیام قشر زحمتکش جامعه که کارگران باشد را منعکس می‌کند.

وی ادامه داد: خبرگزاری ایلنا در صحنه‌های سیاسی نیز حضور دارد و در مسیر اهداف نظام، ملت و رهبری حرکت می‌کند.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با یادآوری اینكه رسانه‌ها مثل رگ‌حیاتی و شریان‌ها در جامعه هستند که مطالب و دردهای مردم را منعکس می‌کنند، اظهار داشت: به همین جهت، رسانه‌ها باید استقلال هم داشته باشند؛ برای اینکه اگر تحت تأثیر فشار‌ها قرار بگیرند نمی‌توانند واقعیت‌های اجتماعی را منعکس کنند؛ بنابراین یکی از لازمه‌های اخلاق رسانه‌ای، استقلال آن است و در آن صورت است که رسانه‌ها می‌توانند آن رسالت حقیقی خود را انجام دهند.

غرویان در خصوص استقلال خبرگزاری ایلنا نیز تصریح كرد: تا آنجایی که اطلاع دارم خبرگزاری ایلنا، رسانه‌ای خوب و مستقل است و سعی می‌کند اهداف و منویات قشر کارگر و زحمتکش جامعه را منعکس کند و نسبتا خوب است.

کد N742672