پوتین: فرانسه و آلمان به دنبال سازش در شرق اوکراین هستند

پوتين

رئیس‌جمهوری روسیه در جدیدترین مصاحبه خود گفت، رهبران فرانسه و آلمان صمیمانه‌ می‌خواهند تا سازشی را برای کمک به پایان دادن به درگیری‌های شرق اوکراین بیابند.

رئیس‌جمهوری روسیه در جدیدترین مصاحبه خود گفت، رهبران فرانسه و آلمان صمیمانه‌ می‌خواهند تا سازشی را برای کمک به پایان دادن به درگیری‌های شرق اوکراین بیابند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "ولادیمیر پوتین"، رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه‌ با کانال تلویزیونی "روسیا 1" درباره درگیری‌های اوکراین و همچنین موفقیت توافق مینسک گفت: به نظر می‌رسد که رهبران فرانسه و آلمان تمایل خوبی برای یافتن چنین سازشی با هدف پایان دادن به درگیری‌ها در شرق اوکراین دارند. توافق‌نامه مینسک شامل تمرکززدایی قدرت در اوکراین و خروج تسلیحات سنگین از مناطق تحت درگیر است. شرکایمان افراد با اعتمادی هستند و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد چون صمیمیت و صداقت خودشان را نشان داده‌اند.

پوتین یکبار دیگر بر اهمیت اجرای مفاد توافق‌نامه مینسک تاکید کرد و افزود: اگر این توافق محقق شود، مطمئنم که اوضاع به تدریج به حالت عادی باز می‌گردد.

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی درباره احتمال به راه انداختن جنگ توسط روسیه در اوکراین گفت: این سناریوی فاجعه آمیز اصلا محتمل نیست و من امیدوارم که چنین رخدادی هرگز اتفاق نیفتد. من همچنین ادعاهای واهی از جانب پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین و همچنین والنتین نالیوایخپکو، رئیس سرویس امنیت اوکراین را مبنی بر دست داشتن معاونم در رخدادهای تراژیک در جریان تظاهرات 2014 در کی‌یف رد می‌کنم.

پوتین درباره شبه‌جزیره کریمه به جامعه بین‌الملل تاکید کرد تا به انتخاب ساکنان این منطقه در پیوستن به روسیه احترام بگذارد و افزود: با توجه به ملیت ساکنان کریمه، آن‌ها تصمیم گرفتند تا به روسیه بپیوندند و به این امر باید احترام گذاشته شود.

وی در واکنش به سخنان پوروشنکو درباره اینکه تمایل کی‌یف در به دست آوردن مجدد کریمه گفت: چنین اقداماتی ماهیت انتقام جویانه دارد. اوکراین باید بر تقویت اقتصاد و بخش اجتماعی و بهبود روابط با بخش جنوب شرقی خود متمرکز باشد.

انتهای پیام

کد N742220