با شرکت گردان های کوثر و بیت المقدس/

رزمایش عاشقان حضرت محمد(ص) در خراسان شمالی برگزار می شود

سیاسی

بجنورد- فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از برگزاری رزمایش عاشقان حضرت محمد(ص) با حضور گردان های بیت المقدس و کوثر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسینعلی یوسفعلیزاده شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری رزمایش عاشقان محمد(ص) در خراسان شمالی، اظهار کرد: این رزمایش با حضور ۲۴ گردان بیت المقدس و یک گردان کوثر بسیج به مدت دو روز در تاریخ هفتم و هشتم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با بیان این که حدود ۵۲ هزار نیروی بسیجی استان در این برنامه حضور خواهند داشت، اضافه کرد: این رزمایش در تمامی ستادهای فرماندهی سپاه شهرستان های استان برگزار خواهد شد.

سردار یوسفعلیزاده با اشاره به این که در شهرستان بجنورد شش گردان بیت المقدس و یک گردان کوثر (ویژه خواهران بسیجی) به اجرای این رزمایش می پردازند، افزود: در شیروان چهار گردان بیت المقدس بسیج، اسفراین چهار گردان، مانه و سملقان سه گردان، جاجرم دو گردان، گرمه دو گردان، فاروج دو گردان و در شهرستان راز و جرگلان نی یک گردان بیت المقدس بسیج در این رزمایش حضور خواهند داشت.

به گفته وی در دو روز رزمایش نیروهای شرکت کننده انواع تاکتیک های دفاع از کوی و برزن و پدافند غیرعامل در راستای ارتقای توان دفاعی و همچنین رزمی این نیروها، آموزش های مورد نیاز دفاعی، انسجام و تمرین های عملی مقابله با دشمن فرضی و ... را انجام خواهند داد.

سردار یوسفعلیزاده با اشاره به این که رزمایش مزبور با رمز "عاشقان حضرت محمد(ص) " در آغاز می شود، افزود: در دو روز رزمایش عاشقان حضرت محمد(ص) علاوه بر برنامه‌های اصلی، برنامه‌های جنبی و فرهنگی نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در پایان اظهار داشت: در این رزمایش مقر فرماندهی سپاه خراسان شمالی به عنوان ستاد اصلی و مقر سپاه شهرستان‌ها به عنوان ستاد فرعی سازماندهی شده‌ است.