اشتون کارتر: هنوز شرایط ارسال سلاح به اوکراین را ارزیابی نکرده‌ام

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد‌، هنوز هیچ توصیه‌ای مبنی بر ارسال سلاح‌های کشنده به اوکراین به باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا ارائه نداده است.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد‌، هنوز هیچ توصیه‌ای مبنی بر ارسال سلاح‌های کشنده به اوکراین به باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا ارائه نداده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس‌، "اشتون کارتر‌"، در اولین سفر خارجی خود به عنوان رییس جدید پنتاگون به افغانستان در این باره گفت: دولت آمریکا حامی دولت اوکراین در دفاع از تمامیت ارضی و استقلال خود است‌؛ حمایتی که اساسا باید سایسی و اقتصادی باشد.

وی ادامه داد: اما این حمایت باید یک بُعد امنیتی نیز داشته باشد. وزیر دفاع آمریکا در ادامه اظهاراتش عنوان کرد‌، وی از چنین همکاری هایی که آمریکا می‌تواند با اوکراین داشته باشد، استقبال می‌کند.

کارتر در همین حال با اشاره به مدت کوتاهی که به این سمت رسیده اظهار کرد: من طی این چند روزی که برای این سمت انتخاب شدم هنوز شرایط همکاری آمریکا با اوکراین را ارزیابی نکرده‌ام و به طور قطع پس از ارزیابی نیز آن را با کسی غیر از رییس جمهور نمی‌توانم به اشتراک بگذارم.

این اظهارات در حالی مطرح شدند که کارتر پیش از این در اوایل فوریه در جلسه‌ای با کمیته نیروهای مسلح سنا گفته بود که از ارسال سلاح‌های کشنده به اوکراین حمایت می‌کند با این حال او در آن زمان هم خاطر نشان کرده بود که این اقدام خطرناک است و آمریکا باید آماده نتایج احتمالی باشد.

وزارت خارجه روسیه پیشتر نسبت به برنامه‌های آمریکا برای ارسالی سلاح‌های مدرن کشنده به اوکراین ابراز نگرانی کرده بود. مسکو متذکر شده بود که این اقدام نه تنها درگیری‌های شرق اوکراین را افزایش می‌دهد بلکه امنیت روسیه را نیز تهدید می‌کند.

انتهای پیام

کد N741062