آغاز دومین دور مذاکرات ایران و آمریکا در ژنو

دومین دور مذاکرات دو جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه علی‌اکبر صالحی و ارنست مونیز صبح روز دوشنبه از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد جواد ظریف و جان کری صبح روز دوشنبه برای دومین بار و با همراهی رییس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا و همچنین معاونان وزیران خارجه دو طرف در هتل ویلسون دیدار کردند.

وزیران خارجه ایران و آمریکا یک شنبه شب دو ساعت و نیم با یکدیگر و با حضور صالحی و مونیز دیدار کردند. هم چنین معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا در یک ساعت پایانی مذاکرات شب گذشته به وزیران پیوستند.

هم‌چنین نشست عمومی معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 یک شنبه شب در مقر اتحادیه اروپا در ژنو برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در حالی که رسانه‌ها، منابع و مقامات غربی از رسیدن مذاکرات به بندهای نهایی و مراحل حساس خبر می‌دهند، منابع و مقامات ایرانی و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای هم‌چنان از استمرار اختلافات سخن می‌گویند.

سید عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشور یک شنبه شب ضمن تاکید بر جدیت همه طرف‌ها در مذاکرات برای رسیدن به بک راه‌حل به خبرنگاران در ژنو گفت که "هنوز فاصله داریم و اختلافات وجود دارد، هنوز در مسایل کلیدی راه‌حل‌های کاملی به دست نیامده است. "

وی افزود: هنوز زود است که بگوییم پیشرفتی در این مذاکرات حاصل شده است.

انتهای پیام

کد N740870