کاظم جلالی روز مهندس را تبریک گفت

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پیامی به مناسبت روز مهندس، مهندسی را یادآور اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی و تداعی کننده ابتکار، نوآوری و خلاقیت دانست که زمینه ساز رشد و محرک موتور پیشرفت کشور خواهد بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت 5 اسفند ماه روز مهندس، طی پیامی این روز را به تمامی مهندسان ایران اسلامی تبریک گفت.

متن پیام رییس مرکز پژوهش‌های مجلس به شرح زیر است:

مهندس در اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی یادآور و تداعی کننده ابتکار، نواوری و خلاقیت است که زمینه‌ساز رشد و محرک موتور پیشرفت کشور خواهد بود.

تقارن پنجم اسفندماه سالروز ولادت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، تلاقی ارزشمندی از اندیشه مهندسی ایران گذشته و سرمشق قراردادن تلاش‌های آن دوران برای جوانان جویای علم امروز کشور است تا با بهره‌گیری از تجارب کسب شده و استفاده از علم و نوآوری و ایجاد فناوری‌های نوین، حفظ و اعتلای استقلال ایران اسلامی رقم زده شود و دستیابی به افق‌های افتخار بر اساس سندچشم‌انداز مهیا گردد.

در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، مهندس ایرانی می‌تواند با اراده مثال‌زدنی خویش زمینه‌ساز کاهش‌ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و متعاقب آن تحقق اقتصاد مقاومتی براساس سیاست‌های ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب باشد.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره 1400 شهید مهندس، پنجم اسفندماه روز مهندس را به خانواده شهدای عزیز و تمامی مهندسان این مرزوبوم تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون این قشر فعال و پویا را در مسیر تحقق اهداف متعالی ایران اسلامی از درگاه ایزدمنان خواستارم.

انتهای پیام

کد N740825