۰
مذاکره کننده ارشد چین اعلام کرد

دور بعدی مذاکرات آخر ماه جاری

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مذاكرات ايران و گروه 1 5,جمهوري چين,مذاكرات هسته‌اي

سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای چین این دور از مذاکرات را فشرده و عملگرایانه توصیف کرد.

سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای چین این دور از مذاکرات را فشرده و عملگرایانه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از خبرگزاری شینهوا، وانگ چون سرپرست تیم مذاکره کننده هسته‌ای چین با اشاره به این دور از مذاکرات ایران و گروه 1+5 روز یک‌شنبه در ژنو، گفت: این رایزنی‌ها فشرده و عملگرایانه بوده است.

وانگ چون همچنین اظهار کرد: آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای در فضایی خوب برگزار شد و همه طرف‌های مذاکره کننده رایزنی‌های سازنده‌ای را در خصوص مسائل اصلی باقیمانده انجام دادند.

سرپرست تیم مذاکره کننده چین گفت: تمام طرف‌ها توافق کردند دور بعدی مذاکرات را آخر ماه جاری برگزار کنند اگرچه هنوز تصمیمی درباره زمان دقیق و محل برگزاری آن گرفته نشده است.

وی افزود: همزمان که مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران به پایان مهلت خود نزدیک می‌شود مسائل جزئی باقیمانده حساس‌تر و چالش‌های بیشتر شده است که دستیابی به راه‌حل سیاسی را ضروری‌تر می‌کند.

وانگ چون تأکید کرد: چین امیدوار است تمام طرف‌های مذاکره‌کننده اعتماد خود را تقویت کنند، تلاش بیشتری از خود نشان دهند و انگیزه سیاسی بیشتری به مذاکرات تزریق کنند تا راه رسیدن به یک توافق جامع برد-برد را هموار کنند.

به گزارش شینهوا،‌ مذاکره کنندگان ایران و گروه 1+5 روز یک‌شنبه به منظور ادامه مذاکرات هسته‌ای‌شان در ژنو با یکدیگر دیدار کردند تا بتوانند به یک راه‌حل جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و چگونگی لغو تحریم‌های این کشور برسند.

این کشورها بیش از یک سال است که برای رسیدن به این راه‌حل تلاش می‌کنند و اکنون تا آخر ژوئن سال 2015 فرصت دارند که به توافق جامع نهایی دست پیدا کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.