راه‌چمنی: مسئولان مطالبات رهبری را جدی‌تر دنبال کنند

سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد که مسئولان باید در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری جدیت بیشتری داشته باشند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد که مسئولان باید در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری جدیت بیشتری داشته باشند.

محمدرضا راه‌چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: این نامگذاری نشان می‌دهد که ایشان توجه ویژه‌ای به بحث اقتصاد دارند.

وی در ادامه افزود: رهبری پیش از نامگذاری سال 93 ،‌ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در جهت مقاوم‌سازی اقتصاد به مسئولان کشور ابلاغ کردند. رهبری بر استفاده از اقتصادی که نگاه به درون داشته باشد و از دانش و تکنولوژی بیرونی هم استفاده کند، تاکید دارند. نامگذاری سال 93 برای تحقق اقتصاد مقاومتی بود. اقتصادی که در برابر تحول و تکان‌های بین‌المللی با مشکل مواجه نشود و دربرابر تحریم‌ها مقاوم باشد.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در ادامه خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت که مسئولان در زمینه مقاوم‌سازی اقتصادی تلاشی نکرده‌اند ولی انتظار جامعه بیش از تلاش مسئولان است. مسئولان باید مطالبات رهبری را به صورت جدی‌تری دنبال کنند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اقتصاد کشور باید از لحاظ دانش و فناوری توانمند شود اظهار کرد: مسئولان باید به بخش تولید و اشتغال توجه بیشتری کنند تا ما بر تولیدات خود اتکا داشته و از منابع کشور استفاده بهینه کنیم.

راه چمنی در پایان افزود: مسئولان باید به دنبال فناوری و علوم کاربردی باشند تا نیازهای اقتصادی کشور به وسیله این علوم و فناوری‌ها تامین شود.

انتهای پیام

کد N740321