سخنگوی وزارت امور خارجه:

تسلیح گروه‌های مسلح در سوریه نقض قوانین بین‌المللی است

سیاست خارجی

ساده‌ترین راه مبارزه با گروه‌های تروریستی در سوریه روشن است، دولت آمریکا و هم پیمانان آن در جهت خشکاندن منابع مالی و لجستیکی تروریسم و توقف ارسال سلاح و نیروهای مسلح به داخل سوریه اقدام جدی به عمل آورند.

سخنگوی وزارت امورخارجه آموزش و تسلیح گروههای مسلح که معارضه معتدل سوریه نامیده می شوند را نقض صریح قوانین بین المللی و تکرار اشتباهات راهبردی گذشته که منجر به شکل گیری داعش و جبهه النصره و سایر گروههای تروریستی گردیده است، توصیف کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم با اشاره به سیاست برخی کشورها در استفاده ابزاری از تروریسم اظهار داشت: در شرایطی که تهدید گروه‌های تروریستی امنیت منطقه و جهان را با خطر جدی مواجه کرده، اصرار ایالات متحده آمریکا و برخی کشورها به استمرار این سیاست اشتباه و پافشاری بر یک رویکرد غلط، نتیجه‌ای جز ویرانی و قربانی شدن انسان‌های بیگناه بیشتری ندارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه سکوت سازمان ملل در قبال این اقدام آمریکا و برخی کشورهای منطقه را در تناقض با تحرکات این سازمان در اجرای طرح تعلیق درگیری‌ها در حلب دانست.

افخم افزود: ساده‌ترین راه مبارزه با گروه‌های تروریستی در سوریه روشن است، دولت آمریکا و هم پیمانان آن حداقل به قطعنامه‌هایی که در شورای امنیت بدان رأی داده به ویژه قطعنامه اخیر 2199 احترام گذاشته و در جهت خشکاندن منابع مالی و لجستیکی تروریسم و توقف ارسال سلاح و نیروهای مسلح به داخل سوریه اقدام جدی به عمل آورند.

کد N739919