حمله داعش به شمال سامرا ناکام ماند/ شکسته شدن محاصره غیر نظامیان در البغدادی

سیاسی

نیروهای دولتی عراق حمله داعش به منطقه‌ای در شمال سامرا را ناکام گذاشتند. همچنین از الانبار خبر می‌رسد که محاصره مجتمع مسکونی شهر البغدادی شکسته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق با اعلام این خبر گزارش داد که درگیری‌هایی میان نیروهای عراقی و داعش در منطقه "سورشناس" در شمال سامرا رخ داد که در این درگیری‌ها هشت تن از اعضای داعش کشته شدند.

همچنین نیروهای عراقی دو خودروی بمبگذاری شده را به همراه عاملان انتحاری سوار بر آن پیش از اینکه به هدف خود برسند منفجر کردند.

به گزارش منابع مذکور در پی اصابت چند گلوله خمپاره به منطقه "البوباز" در مرکز سامرا و منطقه المکیشیفه در شمال این شهر نیز 15 تن زخمی شدند که 12 تن از آنها از نیروهای داوطلبان مردمی هستند.

در غرب عراق و استان الانبار نیز تیب زرهی پلیس فدرال عراق با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی و کمک شبه نظامیان محلی توانست به سه روز محاصره مجتمع مسکونی شهر البغدادی پایان دهد و صدها زن و کودک ساکن این مجتمع را نجات دهد.

داعش هفته گذشته به شهر البغدادی حمله کرد و نزدیک به 200 تن از مردان این شهر را که غالبا از نظامیان وابسته به دولت بودند، به شیوه‌های فجیعی به قتل رساند و مجتمع مسکونی این شهر را نیز که خانواده‌های نظامیان و کارمندان دولت در آن ساکن بودند، محاصره کرد.

انتهای پیام

کد N737730