برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی 86 مددجوی ندامتگاه قزلحصار

برای اولین بار در سازمان زندان‌های کشور، جشن فارغ‌التحصیلی 86 نفر از مددجویان دانشجو با حضور مسئولان سازمانی و دانشگاهی در ندامتگاه قزلحصار برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی مدیرکل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌های کشور به نقش و جایگاه والای کسب علم و دانش در سیره اهل البیت (ع) اشاره کرد و علم را به مثابه یکی از دو بال نجات انسان‌ها برای تعالی و سعادت بشر در اندیشه بزرگان دین و معرفت عنوان کرد.

وی فروتنی و سودمندی در صاحبان علم و دانش را به درختی تشبیه کرد که هرچه با ثمرتر شود خمیده‌تر شده و باعث می‌شود عالم با علم بدست آمده در کنار تقوا به درجات عالیه بشری نائل شود.

وی علم را چراغی پرنور توصیف و اظهار کرد: کسب علم و دانش توفیقی است که نصیب هر فرد نمی‌شود، حال شما مددجویان عزیز که از این موهبت الهی که خداوند برخوردار شده‌اید کمال استفاده و بهره لازم را برده و با تقوا الهی در مسیر اصلاح و تربیت گام بردارید.

وی ضمن تقدیر از مسئولان ندامتگاه قزلحصار گفت: فراهم کردن زمینه اصلاح و تربیت با ارتقاء علم و دانش یکی از اهداف عالیه سازمان زندان‌ها است که شما مسئولان و متولیان در این مسیر سخت سربلند بوده و برگ زرین دیگری را در افتخارات سازمان زندان‌ها بجا گذاشته‌اید.

حجت‌الاسلام میرصانعی مسئول فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان تهران نیز در حاشیه این مراسم ضمن اعلام این خبر که 199 دانشجو در زندان قزلحصار در حال تحصیل هستند، ابراز کرد: در مجموع 500 نفر مددجوی دانشجو در زندان‌های استان تهران مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 86 نفر در ندامتگاه قزلحصار و 45 نفر در زندان رجایی‌شهر موفق به فراغت از تحصیل شده و 40 نفر نیز در سال تحصیلی پیش رو در بازداشتگاه اوین فارغ‌التحصل خواهند شد.

انتهای پیام

کد N737469