براساس نتایج تازه ترین نظرسنجی؛

محبوبیت نتانیاهو در میان صهیونیست‌ها کاهش یافته است

سیاسی

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات در اراضی اشغالی، تازه‌ ترین نظر سنجی انجام شده نشان داد که محبوبیت بنیامین نتانیاهو در میان صهیونیست‌ها کاهش یافته است.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات در اراضی اشغالی، تازه‌ ترین نظر سنجی انجام شده نشان داد که محبوبیت بنیامین نتانیاهو در میان صهیونیست‌ها کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، به نظر می‌رسد گزارش رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی رژیم صهیونیستی که طوفانی را در محبوبیت بنیامین نتانیاهو به پا کرد و شکاف‌های بسیاری را در سازمان بودجه این رژیم آشکار ساخت، تاثیر خود را بر نظرسنجی‌ها گذاشته به نحوی که حزب کار اسرائیل با کسب دو کرسی بیشتر بر حزب لیکود پیروز شد و لیست مشترک نیز 12 کرسی خود را حفظ کرد.

طبق نظرسنجی که به تازگی توسط روزنامه عبری زبان "معاریو" صورت گرفته حزب کار رژیم صهیونیستی به ریاست اسحاق هرتزوگ با کسب 24 کرسی بر حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیروز شد.

طبق نظرسنجی این روزنامه حزب هرتزوگ با یک پله صعود در جایگاه اول قرار گرفت و این در حالی است که حزب نتانیاهو با دو کرسی کمتر (22 کرسی) در رتبه بعدی قرار گرفت.

حزب خانه یهودی به ریاست نفتالی بنت نیز 13 کرسی به دست آورد. پس از آن لیست مشترک و حزب "یش‌عتید" به ریاست یئیر لاپید هر کدام با 12 کرسی در رتبه بعدی قرار گرفتند.

همچنین در این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان سوال شد که آیا می‌خواهید بنیامین نتانیاهو، رئیس‌ بعدی شما باشد که 40% شرکت‌کنندگان پاسخ مثبت و 45% پاسخ منفی دادند و 15% نیز پاسخی ندادند و این اعداد از کاهش محبوبیت نتانیاهو خبر می‌دهد؛ چراکه در نظرسنجی هفته قبل آراء مثبت 42% و بیش از آن 46% بود.

طبق گزارش این روزنامه عبری، 14% از افرادی که در انتخابات گذشته به حزب لیکود رای دادند، این بار در آراء خود بازنگری خواهند کرد و چه بسا دیگر به او رای ندهند.

انتهای پیام

کد N736525