سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا استعفا می‌دهد

ایسنا نوشت:

 مقامات آمریکایی اعلام کردند، "جنیفر ساکی"، سخنگوی وزارت خارجه این کشور از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و مدیر جدید بخش ارتباطات کاخ سفید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جنیفر ساکی طی دو سال خدمتش در وزارت خارجه به عنوان سخنگوی وزارت‌خانه فعال تحت سیاست جان کری، وزیر خارجه آمریکا به چهره مشهور در داخل و خارج از این کشور تبدیل شد.

در همین حال کاخ سفید در بیانیه‌ای به مناسبت واگذاری سمت جدید به ساکی اعلام کرد: جنیفر ساکی به عنوان فردی با تجربه در کمپین‌های سیاسی اوباما و کری، بهترین و اولین گزینه برای سمت جدیدش است.

وی از اول آوریل سمت جدیدش را از "جن پالمیری "تحویل خواهد گرفت.

باراک اوباما، ‌رئیس جمهوری آمریکا نیز در بیانیه‌ای دیگر به تقدیر و حمایت از جن پالمیری پرداخت. اوباما در این بیانیه پالمیری را رئیسی کارآمد، مشاوری قابل اعتماد و همچنین دوستی خوب توصیف کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: به نظر من در صورتی که جنیفر ساکی با کناره‌گیری از سمتش موافقت نکند، جایگزینی برای پالمیری وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز عنوان کرد: ساکی که در فوریه 2013 جایگزین ویکتوریا نولاند در سمت سخنگوی وزارت خارجه شد، به دلیل آرامش و خونسردی‌اش در حل و فصل بحران‌های مربوط به خبرهای فوری مورد احترام است. اما وی به دلیل اظهاراتش درباره سیاست‌ها در قبال روسیه معمولا در این کشور از سوی رسانه‌های روسی و وبلاگ نویسان مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

52261

کد N736517