اشاره خطیب نماز جمعه به انتخابات مجلس خبرگان:انتخابی که برمبنای اشتباه صورت گیرد فاجعه عظیم است

محمد علی موحدی کرمانی,نماز جمعه

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران،‌ اظهار کرد: مردم باید در انتخاب مسوولان دقت کنند و بصیرت و شناسایی کامل داشته باشند. چون انتخابی که بر مبنای اشتباه باشد یک فاجعه عظیم خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در انتخابات مختلف مردم باید دقت کنند. مثلاً در انتخابات خبرگان رهبری کسانی را انتخاب کنند که 100 دردصد وجودشان اطاعت از ولی امر باشد و در هر مقطعی از مقاطع مختلف موفق شوند وظیفه خود را انجام دهند. مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم باید همین‌طور دقت داشته باشند.

موحدی کرمانی افزود: امام (ره) درباره حفظ انقلاب می‌فرمود که حفظ پیروزی در انقلاب اسلامی از اصل آن مهم‌تر است. ما باید مراقب باشیم که این انقلاب را حفظ کنیم و حفظ آن یک دهم بر دوش مردم و 9 دهم بر دوش مسوولان است. مردم با تبعیت از امام (ره) و ولی فقیه و هم‌چنین بصیرت و دقت به خوبی به وظیفه خود عمل می‌کنند و مسوولان هم باید متوجه این وظیفه خود باشند.

او تأکید کرد: برای حفظ انقلاب عمده وظیفه متوجه مسوولان است. اگر گروهی قدرت می‌گیرند باید نماز را برپا دارند، جامعه را با خدا آشنا و معنویت را در جامعه حاکم کنند. هیچ یکی از مسوولان نمی‌تواند بگوید که درباره فلان امر به معروف و یا فلان امر فرهنگی وظیفه‌ای ندارم چون مسوول در امر فرهنگ وظیفه دارد و باید تلاش کند فرهنگ اسلامی حاکم شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مسوولان باید روی کنسرت‌ها دقت کنند که آیا به دنبال آن فساد اخلاقی هست یا نه و یا روی فیلم‌ها دقت داشته باشند که به هر فیلمی اجازه پخش داده نشود. در بحث موسیقی هم آن‌ها که سابقه همکاری با نظام شاه و یا فتنه 88 را دارند نباید چهره‌شان نمایان شود چون مردم از آن‌ها متنفر هستند.

وی با بیان این‌که مسوولان باید دقت داشته باشند که نقاط ضعف را پیدا کنند، گفت: مسوولان دقت کنند که در این حرکت توفنده و در این 36 سال اگر نقطه ضعفی است بگویند و تعصب نداشته باشند. مثل امام (ره) که با کمال جرأت درباره نصب بازرگان فرمودند که اشتباه کردیم. شهدای بزرگواری مثل بهشتی و رجایی محترم هستند و باید تکریم شوند اما اگر آن‌ها هم اشتباهی کرده‌اند باید با آن آشنا شویم.

موحدی کرمانی ادامه داد: مثلاً شهید بهشتی به کلاهی اعتماد کرد و او حزب جمهوری اسلامی را منفجر کرد یا شهید رجایی درباره اعتماد به کشمیری اشتباه کرد و حتی من شنیده‌ام که کشمیری چنان تظاهر به دینداری داشت که رجایی به او اقتدا می‌کرد اما در نهایت همین کشمیری رجایی و باهنر را سوزاند. پس مسوولان باید نسبت به انتخاب افراد دقت کنند تا مبادا فردی نفوذی باشد و بخواهد ضربه بزند و مسوولان نباید زود به افراد اعتماد کنند و باید این درس را از تاریخ بگیرند.

او در ادامه بیان کرد: باید از حوادث بزرگ درس گرفت. هنوز فضای جامعه ما با نام 22 بهمن معطر است. روز 22 بهمن یادآور یک حرکت بسیار عظیم،‌ گسترده، بهت‌آور و پیروزی معجزه‌آسا بود. باید این حادثه را با تمام زوایایش به خاطر داشته باشیم و فراموش نکنیم. من از مردم انقلابی، ولایی و گرانقدر که در 22 بهمن امسال نیز این حرکت عظیم را به وجود آوردند و دشمنان را بهت‌زده و دوستان را شاد کردند تشکر می‌کنم.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبت‌هایش به جنایات داعش اشاره کرد و یادآور شد: این گروه جلاد جنایاتی کرده که وقتی انسان می‌شنود تنش می‌لرزد. مثلاً 22 مسیحی مصری را در لیبی سر بریدند یا 11 نفر را در عراق زنده سوزاندند و در شهرک البغدادی 27 پلیس عراقی را کشتند و داخل فرات انداختند. ابوبکر بغدادی جنایتکار نیز گفته که چند نفر را به عنوان امیر مکه و مدینه تعیین کرده‌ایم و باید در این زمینه به عربستان هشدار دهیم که حواس‌شان جمع باشد.

وی اضافه کرد: یک خاخام یهودی اسراییلی می‌گوید که داعش هدیه الهی است تا مخالفان اسراییل را نابود کند. این فرد فرهنگ اسراییل را بیان می‌کند و آمریکا نیز از این فرهنگ کثیف حمایت می‌کند. از طرفی یک سیاستمدار معروف آمریکایی می‌گوید که بهترین گزینه این است تا پای داعش به بغداد برسد و تمام شیعیان را به قتل برساند. البته این جنایات به خودشان خواهد رسید و دامن‌شان را می‌گیرد.

2929

کد N735720