آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار نهاوندیان:

دولت مقتدرانه در جهات مختلف به مردم خدمات می‌دهد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,رييس دفتر رييس‌جمهور,محمد نهاونديان

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه «الحمدالله دولت محترم خدمات بسیار خوب و ارزنده‌ای به مردم کشور ارایه کرده است» گفت: خدا را شکر می‌کنیم که دولت امروز مقتدرانه در جهات مختلف از جمله در حوزه اقتصاد و بخصوص در موضوع سلامت و بهداشت به مردم خدمات می‌دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به آشنایی سی – چهل ساله خود با دکتر روحانی گفت: ما منتظر مقدم محترم رییس‌ جمهوری به قم هستیم و این سفر را تأثیرگذار و مهم می‌دانیم.

آیت‌الله نوری‌همدانی سپس به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره و تأکید کرد:‌ مذاکره و گفت‌وگو بسیار لازم است، تا دنیا بداند، جمهوری اسلامی ایران اهل منطق، برهان و گفت‌وگوست، اما باید دانست که آمریکا و غرب از طبع خباثت‌آمیز خود دست بر نداشته و نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند «نرمش قهرمانانه» را در برنامه‌های خود دارد، اما به هیچ وجه حاضر نخواهد شد، که زیر سیطره کشورهای سلطه‌گر قرار گیرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی، نقد سازنده و منصفانه از دولت‌ها را راهگشا توصیف کرد و در عین حال خواستار پرهیز از سیاه‌نمایی‌ها و حمایت از نقاط و عملکرد مثبت دولت‌ها شدند.

وی به موضع‌گیری دقیق و به موقع رییس‌ جمهوری در قبال برخی حوادث اشاره کرد و افزود: با توجه به جایگاه دولت، موضع‌گیری‌ها اگر در زمان خود اعلام شود، تأثیر بسزایی خواهد داشت.

آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: هر چه ارتباط دولت با حوزه‌ها بیشتر باشد، بهتر می‌توانند در برابر دشمنان و کینه‌توزان عمل کنند. ما خواهان تقویت و سربلندی آرمان امام(ره)، اسلام و نظام ولایی هستیم و باید با تعامل موجب اعتلای عزتمندانه و توأم با حکمت کشور و نظام شویم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز با ابلاغ سلام رئیس‌ جمهوری، به برنامه‌ها و طرح‌های دولت در اجرای زیرساخت‌های استان قم نظیر طرح آبرسانی و اجرای راه‌های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم اهتمام بسیاری به موقعیت جغرافیایی و اتصالی کشور در مرتبط کردن چین به اروپا از یکسو و کشورهای آسیای میانه به آب‌های گرم از سوی دیگر دارد.

محمد نهاوندیان تصریح کرد: هر چه شبکه ارتباطی و مواصلاتی ایران در منطقه و قم بیشتر شود، موقعیت اقتصادی و فرهنگی کشور و این شهر تقویت می‌شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه قم و حوزه علمیه‌اش چشمه‌سار انقلاب بوده و هست، اظهار کرد: به برکت سفر آتی رئیس‌جمهوری به قم ارتباط و اتصال دولت و دستگاه‌های اجرایی با حوزه و مرجعیت مستحکم‌تر می‌شود.

نهاوندیان همچنین تصریح کرد: دولت نظر مراجع و حوزه‌ها درباره مسایل کشور را مغتنم می‌دارد.

انتهای پیام

کد N735584

خواندنی از سراسر وب