رییس سازمان زندان‌ها در پاسخ به ایلنا:

رحیمی از امکانات خاصی در زندان اوین برخوردار نیست

سیاست داخلی

به نمایندگان کمیسیون قضایی مجلس پیشنهاد دادیم که آماده ایم از هر زندانی که می خواهند بازدید کنند/متاسفانه شاهد آمار رو به رشد زندانیان هستیم.

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی با بیان اینکه معاون اول دولت دهم در بند عمومی محکومان مالی محکومیت خود را سپری می‌کند،‌گفت: رحیمی در زندان از امکانات خاصی برخوردار نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌اصغر جهانگیر در جمع خبرنگاران و در پاسخ پرسش به خبرنگار ایلنا مبنی براینکه معاون اول دولت دهم در کدام بند زندان اوین نگهداری می شود؟ گفت: این فرد اکنون در بند عمومی محکومان مالی مدت محکومیت خود را سپری می کند.
رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگارایلنا مبنی براینکه آیا رحیمی در زندان اوین از امکانات خاصی بهره مند شده است،‌اظهار کرد: خیر. وی همچون سایر محکومان مالی در بند عمومی نگهداری می‌شود و از امکانات خاصی نیز برخوردار نیست. شرایط او مانند دیگر افراد در بند عمومی است.

وی درباره آمار تعداد زندانیان در سال 93 ابراز کرد: متاسفانه شاهد آمار رو به رشد زندانیان هستیم اما امیدواریم با دنبال کردن سیاست‌هایی که در زندان زدایی در پیش گرفته ایم بتوانیم آمارها را کاهش دهیم.

جهانگیر در مورد بودجه سازمان زندان ها و اقدامات تامینی برای سال آینده نیز گفت: قول هایی برای متناسب شدن بودجه این سازمان در سال آینده به ما داده شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی وجود دارد. ما در تلاش هستیم از طریق دولت و مجلس بودجه لازم را برای سازمان زندان ها دریافت کنیم.

وی ادامه داد: اکنون هم در حوزه قضا، بهداشت و نوسازی ساختمان‌هایی که داریم و زانتقال زندان هایی که باید طبق قانون به خارج از شهرها منتقل شود به بودجه نیاز داریم.
رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی در پاسخ به این پرسش که چرا در اکثر موارد نمایندگان مجلس از زندان اوین بازدید می کنند و کمتر به زندان های دیگر برای بازدید مراجعه می کنند اظهار کرد: ما به نمایندگان کمیسیون قضایی مجلس پیشنهاد دادیم که آماده ایم از هر زندانی که می خواهند بازدید کنند اما چون بازدید اخیر نمایندگان از اوین در زمان بررسی بودجه و سرشان شلوغ بود بود، تشخیص دادند که از زندان اوین بازدید کنند.
جهانگیر در پاسخ به اینکه آیا از زندان‌های دیگر مانند قزلحصار نیز بازدید خواهد شد؟ گفت: ما آمادگی برای پذیرش در زندان‌های دیگر هم داریم کما اینکه در لرستان نیز به اتفاق رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از مجموعه زندان‌های این استان بازدید کردیم.

 

کد N735253