حجت‌الاسلام محمدیان:

با قدم زدن ظریف با جان‌کری مشکل نداریم/ از این کار بوی رفاقت به مشام می‌رسد

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: ما با قدم زدن وزیر خارجه‌مان با جان‌کری مشکلی نداریم. اما مسئله‌ این است که از این کار بوی رفاقت به مشام می‌رسد.

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: ما با قدم زدن وزیر خارجه‌مان با جان‌کری مشکلی نداریم. اما مسئله‌ این است که از این کار بوی رفاقت به مشام می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در همایش مسئولین بسیج دانشجویی سراسر کشور اظهار کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند خیلی تنگ نظر و عقب مانده‌ایم و چشم دیدن قدم زدن وزیر خارجه‌مان با جان کری را نداریم.مشکل این چیزها نیست اصلا بروند با هم مسابقه دو بگذارند. مساله این است که از این کار بوی رفاقت به مشام می‌رسد و این ملت را اذیت می‌کند وگرنه قدم زدن با کنار میز نشستن فرقی ندارد. هر چه قدر بخواهند مذاکره کنند مگر کسی مخالف است. ولی در مذاکره باید اهداف جمهوری اسلامی و عزت مردم حفظ شود.

وی با بیان اینکه اگر از امام(ره) سوال می‌شد منظور از اعتدال چیست؟ قطعا می‌گفت که اعتدال یعنی آن چیزی که بسیجیان انجام می‌دهند، افزود: اعتدال به معنی لبخند زدن به دشمن نیست بلکه باید به شکل منطقی با استدلال و قوی مقابل دشمن ایستاد.

محمدیان اضافه کرد:‌ در فرانسه به پیامبر (ص) اهانت شد و دولت فرانسه یک میلیون دلار به آن مجله سخیف کمک کرد تا در تیراژ میلیونی کاریکاتور پیامبر (ص) را پخش کنند و در چنین شرایطی وزیر خارجه ما به آنجا رفت و با مقاماتشان دیدار کرد و درباره‌ی این موضوع هیچ بیانیه‌ای نداد و حرفی نزد تا مبادا آنها ناراحت شوند. آیا چنین کاری با خط امام سازگار است.

محمدیان با اشاره به حضور پرشور بسیجیان در این همایش تاکید کرد: این حضور هم برای جبهه دوستان بسیار امیدبخش و مسرت‌بخش است و هم برای کسانی که از اسم بسیج خوششان نمی‌آید پیام بسیار قاطع و صریحی دارد. بسیج یک پدیده‌ی زودگذر مربوط به یک دوره خاص و شرایط ویژه نیست،بلکه یک مکتب است که مبانی و اصول اندیشه‌ای خاص خود را دارد.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ می‌خواهم درباره‌ی شناسنامه بسیج صحبت کنم تا عده‌ای نگویند آنها که شناسنامه ندارند، انتقاد نکنند و حرف نزنند.

ادامه دارد

کد N732682