سفیر ایران در روسیه عنوان کرد:

امیدواری به کوتاه شدن پروسه عضویت در شانگهای/ تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از توانمندی‌های ایران شود

سیاست خارجی

مهوری اسلامی ایران امیدوار است با حصول درک متقابل بین کشورهای عضو شانگهای و تحولات جدید منطقه‌ای، پروسه عضویت کشورها در سازمان کوتاه شده و ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

سفیر جمهوری اسلامی در مسکو با ابراز امیدواری نسبت به کوتاه شدن پروسه عضویت کشورها در سازمان شانگهای گفت: ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی این سازمان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه با «بختیار حکیم اف» مدیرکل وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه این کشور در سازمان شانگهای در خصوص برگزاری اجلاس آینده سران شانگهای در روسیه و برنامه‌های این نشست دیدار و گفت‌وگو کرد.

سنایی در این ملاقات با اشاره به راهبرد منطقه‌گرایی و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است با حصول درک متقابل بین کشورهای عضو شانگهای و تحولات جدید منطقه‌ای، پروسه عضویت کشورها در سازمان کوتاه شده و ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

«حکیم اف» با اشاره به زمینه متعدد همکاری بین ایران و سازمان شانگهای عنوان کرد: توسعه سازمان شانگهای یکی از موارد مهم در دستور کار اجلاس آتی است.

وی اظهار داشت: عضویت سه کشور ایران، هند و پاکستان از جمله موضوعات در نشست آتی سران در روسیه خواهد بود.

اجلاس آینده سران شانگهای 10 ژوئیه سال 2015 میلادی در شهر اوفای روسیه برگزار خواهد شد.

کد N732059