سفیر ایران در روسیه عنوان کرد:

امیدواری به کوتاه شدن پروسه عضویت در شانگهای/ تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از توانمندی‌های ایران شود

سیاست خارجی

مهوری اسلامی ایران امیدوار است با حصول درک متقابل بین کشورهای عضو شانگهای و تحولات جدید منطقه‌ای، پروسه عضویت کشورها در سازمان کوتاه شده و ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

سفیر جمهوری اسلامی در مسکو با ابراز امیدواری نسبت به کوتاه شدن پروسه عضویت کشورها در سازمان شانگهای گفت: ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی این سازمان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه با «بختیار حکیم اف» مدیرکل وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه این کشور در سازمان شانگهای در خصوص برگزاری اجلاس آینده سران شانگهای در روسیه و برنامه‌های این نشست دیدار و گفت‌وگو کرد.

سنایی در این ملاقات با اشاره به راهبرد منطقه‌گرایی و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است با حصول درک متقابل بین کشورهای عضو شانگهای و تحولات جدید منطقه‌ای، پروسه عضویت کشورها در سازمان کوتاه شده و ابزار تحریم‌ها نباید مانع بهره‌مندی شانگهای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در صورت عضویت در این سازمان، شود.

«حکیم اف» با اشاره به زمینه متعدد همکاری بین ایران و سازمان شانگهای عنوان کرد: توسعه سازمان شانگهای یکی از موارد مهم در دستور کار اجلاس آتی است.

وی اظهار داشت: عضویت سه کشور ایران، هند و پاکستان از جمله موضوعات در نشست آتی سران در روسیه خواهد بود.

اجلاس آینده سران شانگهای 10 ژوئیه سال 2015 میلادی در شهر اوفای روسیه برگزار خواهد شد.

کد N732059

وبگردی