نماینده همدان:

بودجه جاری 10 بانک، 53 هزار میلیارد تومان است

سیاسی

نماینده مردم همدان گفت: بودجه جاری 53 هزار میلیارد تومانی 10 بانک دولتی موجب افزایش هزینه چاپ پول و افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم کارخانه‌ در تذکری شفاهی گفت: اقتصاد مقاومتی با صحبت و نوشتن کتاب محقق نمی‌شود، دولت در عمل اقتصاد مقاومتی را پیاده کند.

این عضو کمیسیون انرژی با اشاره به بودجه جاری 10 بانک دولتی، گفت: بودجه جاری این 10 بانک دولتی 53 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود به ناچار هزینه چاپ پول 20 درصد و نرخ سود وام تسهیلات بانکی بیش از 20 درصد می‌شود. این وضعیت بزرگ‌ترین مانع رونق پایدار اقتصاد است.

وی خواستار برخورد قاطع قوه قضاییه با رانت و مفاسد اقتصادی شد و افزود: مطابق ماده 689 مجازات اسلامی قوه قضاییه باید با افرادی که به صورت سازمان یافته به نشر اکاذیب، تهمت و افترا و با برنامه‌ریزی در جنگ رسانه‌ای و سایبری تلاش می‌کنند در جهت سلب اعتماد مردم از نظام اسلامی حتی با ترور شخصیتی انسان‌های پاک و خوشنام فضای عمومی جامعه را مشوش جلوه دهند و بر ناامنی جامعه دامن بزنند با شدت و قاطعیت برخورد کرده و با فتنه رسانه‌ای جدید نیز برخورد کند.

انتهای پیام

کد N731716