میرلوحی در گفت‌وگو با ایلنا:

بی‌توجهی به منافع كشور اصولگرایی نیست/ مردم از دوره اصلاحات خاطره خوشی دارند

سیاست داخلی

جریان اصلاحات علاقه‌مند است بزرگان اصولگرا مانند آقای ناطق نوری مدیریت جریان اصولگرا برعهده بگیرد تا مانع از بداخلاقی برخی تندروها شوند.

معاون پارلمان وزارت كشور در دولت اصلاحات تاكید كرد: حفظ منافع جناحی و عدم توجه به منافع كشور را بر چه اساسی می‌توان اصولگرایی نامید؟ استفاده از نیروهای كارامد و معتدل یك اصل اساسی در اسلام و بیان‌های انقلاب اسلامی است. همراهی و ائتلاف با نیروهای تندرویی چون جبهه پایداری را كجا می‌توان اصولگرایی دانست؟

سیدمحمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص اظهارات اخیر یكی از چهره‌های اصولگرا مبنی بر اینكه با اصولگرایان تندرو ائتلاف می‌كنیم٬ اما با اصلاح‌طلبان هرگز٬ گفت: متاسفانه برخی افراد در صحبت‌هایشان حرف‌هایی می‌زنند كه گویی اصلاح‌طلبان آمریكای غیرقابل مذاكره و غیرقابل همراهی هستند و بدین ترتیب دست به اصلاحات‌هراسی می‌زنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: متاسفانه این افراد برای عدم روی كار آمدن جریان اصلاحات به هر اقدامی می‌زنند. به طور مثال دیدیم كه این افراد به خاطر ضدیت با جریان اصلاحات پشت سر دولت‌های نهم و دهم رفتند و چشم‌شان را بر روی مفاسد و سیاست‌های اشتباه دولت قبل كه موجب هدر رفتن منابع و سرمایه‌های كشور شد، بستند.

معاون پارلمان وزارت كشور در دولت اصلاحات٬ با بیان اینكه برخی از افراطیون حاضرند اصلاح‌طلبان حذف شوند تا بر سر كار باقی بماند، اظهار داشت: آنها درصدد هستند شناسنامه‌های انقلاب و یاران و همراهان امام را خانه‌نشین و حذف كنند كه این كار٬ تنها موجب فراهم شدن زمینه حضور افراد بی‌شناسنامه و تندرو می‌شود.

میرلوحی با اشاره به ادعای اصولگرایان مبنی بر داشتن اصول٬ تصریح كرد: حفظ منافع جناحی و عدم توجه به منافع كشور را بر چه اساسی می‌توان اصولگرایی نامید؟ استفاده از نیروهای كارامد و معتدل یك اصل اساسی در اسلام و بیان‌های انقلاب اسلامی است. همراهی و ائتلاف با نیروهای تندرویی چون جبهه پایداری را كجا می‌توان اصولگرایی دانست؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: احمدی‌نژاد فقط یك نفر بود ولی جریانی كه راه پیش‌ روی وی را هموار كرد و آسفالت‌صاف‌كن او بود، همین تندروها بودند. نمی‌توان گفت كه ما با احمدی‌نژاد نیستیم ولی با دوستان و همراهان وی همراهی داشت.

وی با تاكید بر اینكه از این دوستان می‌خواهیم به جای اتهام‌زنی و اصلاحات‌هراسی٬ به رقابت سالم روی بیاورند، ابراز داشت: شعارها، چارچوب‌ و عملكرد اصلاح‌طلبان چه در امروز٬ چه در گذشته بسیار روشن است و مردم نیز از دوره اصلاحات خاطره خوشی دارند.

معاون وزارت كشور در دولت اصلاحات در خصوص برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات سال آتی نیز خاطرنشان كرد: اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 92 نشان دادند كه در شناخت اولویت منافع ملی آگاه هستند و به دنبال سهم‌خواهی نیستند و مسئولانه، مدبرانه و صادقانه در صحنه انتخابات حاضر شدند و امروز نیز همان رویه را دنبال می‌كنند.

میرلوحی با بیان اینكه اصلاح‌طلبان امروز به دنبال یك رقابت سالم در انتخابات هستند، عنوان كرد: جریان اصلاحات علاقمند است بزرگان اصولگرا مانند آقای ناطق‌نوری مدیریت جریان اصولگرا برعهده بگیرد تا مانع از بداخلاقی برخی تندروها شوند٬ حتی مشتاقیم معتدلان اصولگرا با اصلاحات همراه شوند تا منافع ملی كشور حفظ شود.

کد N730541