رییس سازمان بسیج اساتید کشور:

انقلاب اسلامی موجب هویت یابی مسلمانان جهان شد

سیاسی

رییس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به تاثیر گذاری انقلاب اسلامی در دنیا گفت: انقلاب اسلامی موجب هویت یابی مسلمانان جهان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، سهراب صلاحی در دومین همایش گرامیداشت قیام 29 بهمن تبریز، اظهار کرد: توجه به آموزه های عمیق علوم انسانی از ویژگی های بارز نظام جمهوری اسلامی است و در این زمینه فعالیت های کشور ما چشمگیر است.

وی گفت: جهان غرب هر چند در موضوعات فیزیکی پیشتاز است اما در خصوص علوم انسانی و پاسخ به شبهات علوم انسانی درمانده بوده و ما باید با شتاب در این مسیر گام برداریم و مدیریت اذهان عمومی غرب را بر عهده بگیریم.

وی با اشاره به گستره انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای کشور خاطر نشان کرد: امروز انقلاب اسلامی در آمریکای لاتین یعنی حیات خلوت آمریکا نفوذ کرده است و آمریکا از این قدرت در هراس است.

وی با اشاره به قیام 29 بهمن تبریز گفت: حرکت 29 بهمن مردم تبریز امروز به یک عامل تاثیر گذار در عرصه بین المللی تبدیل شده و ادامه این حرکت و پیروزی انقلاب اسلامی موجب هویت یابی مسلمانان جهان شد.

صلاحی با اشاره به هجمه های سنگین غرب و آمریکا علیه کشور ما گفت: مشکل آمریکا انرژی هسته ای نیست بلکه مشکل آن قدرت نیروهای عظیم انقلابی است.

وی گفت: دشمنان انقلاب جنگ روانی علیه قدرت جنگ نرم را به کار می گیرند و با استفاده از این روش سعی در تخریب بنیان های خانواده در جهان اسلام دارند و ضروری است با بهره گیری از فرهنگ غنی دینی و اسلامی با این موضوع مبارزه شود.

وی توجه به توانمندی های داخلی را متذکر شد و گفت: تاریخ نشان داده است که هر زمانی که ما به داشته های داخلی بی اعتنا بوده ایم شکست خورده ایم و در حال حاضر باید با تکیه بر فرمایشات مقام معظم رهبری با توجه بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی کشور را به سوی پیشرفت و ترقی سوق دهیم.

رییس بسیج اساتید کشور گفت: عبور از سیاست های تک محوری آمریکا از جمله بازتاب های شاخص انقلاب اسلامی بود و دنیا را از تک قطبی بودن به سمت چند قطبی بودن و در راس آن قطب اسلامی رهنمون کرد.

انتهای پیام

کد N729892