حسین طلا : حکم رحیمی سلامت نظام جمهوری اسلامی را نشان داد/ دولت،برای انتخابات مجلس کار می کند

فتنه حوادث پس از انتخابات خرداد88 ,فساد مالی,فساد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی

مهر نوشت:

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد جبهه سازش در کشور گفت:کارت هایی که ظریف از آن ها در مذاکرات استفاده می کند مانند سایت فردو و اراک حاصل عملکرد جبهه مقاومت در کشور است.

حسین طلا فارغ التحصیل پزشکی از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و دانشجوی دکترای مدیریت است.
او فرماندار تهران در دوران فتنه سال ۱۳۸۸ بود و از مسئولیت‌های سیاسی و اجرایی وی می توان به مشاور وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل دخانیات ایران، مدیر کل حراست وزارت کار و رئیس دانشکده ایمنی و بهداشت کار و نمایندگی مردم تهران در دور نهم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

بخشهایی از سخنان حسین طلا :

-در پروسه انتخابات احزاب و گروه ها متوجه نیستند که همه در یک کشتی نشسته اند و در حالی به دنبال تخریب طرف مقابل می روند که خود نیز در کشتی این نظام نشسته اند. تخریب های انتخاباتی و نبود اخلاق انتخاباتی آسیبی برای نظام است.

-نوع برخورد نظام با فساد بسیار مهم است. حکمی که برای رحیمی داده شد سلامت نظام جمهوری اسلامی را نشان داد که نظام علاقه ای به این فسادها ندارد، با توجه به اینکه ریاست قوه قضائیه منصوب رهبر انقلاب است و رحیمی هم به خاطر حضورش در دولت گذشته منصوب به اصولگرایان بود، اگرچه همه از ارادت آقای رحیمی به آقای هاشمی رفسنجانی باخبر هستند، این نشان می دهد که اصولگرایان اصولا دنبال فساد نیستند.

-باید پرونده افرادی که در زمان فتنه براندازی کردند و کسانی که در موضوعات مختلف متهم به فساد هستند در قوه قضائیه بررسی شود. قانون از کجا آورده اید باید اجرا شود، باید مشخص شود وزرایی که معروف به وزرای هزار میلیاردی هستند و بنا به اعلام برخی رسانه ها ۳۷ شرکت بزرگ دارند این اموال را از کجا آورده اند. باید این موضوعات بررسی شود.

-ساز و کار کشور ما و ساختار سیستمی کشور ما فسادخیز است متاسفانه ۷۰ درصد لباس های ما قاچاق است و قاچاق فراوان سیگار حتی مارلبرو به وفور در بازار یافت می شود، فرار مالیاتی به اندازه بودجه است، به دلیل نقایصی که در سیستم بانکی ما وجود دارد فساد به راحتی رخ می دهد. باید ساختارهای اقتصادی کشور اصلاح شود.
-سیگار مارلبرو جزو سیگارهای کلاس A است. واردات این سیگار به دلیل اختلاف دستگاههای نظارتی در مورد صهیونیستی بودنش با مشکل روبرو است.این سیگار که به عنوان برند صهیونیستی مطرح است در داخل اجازه تولید و حتی واردات ندارد اما چطور کارتن هایش بدون کوچکترین خش و له شدگی وارد کشور می شود این در حالی است که در بسته بندی سیگارهای تولید داخلی خیلی وقتها شکستگی و پارگی کارتن سیگار وجود دارد. قاچاق سیگار مارلبرو عادی نیست و بنظر افراد با نفوذی پشت قاچاق این نوع سیگار هستند.

-در صورتی که این سیگار صهیونیستی است اجازه توزیع این برند در کشور را ندهند. در حال حاضر قاچاقچی و شرکت تولیدکننده سود فروش این نوع سیگار را می برد. کمیته ای در کمیسیون امنیت ملی وجود دارد که برندها را بررسی می کند. چند سال پیش در این کمیته بررسی شده است و شرکت فلیپ موریس دارنده برند مارلبرو در لیست شرکتهای صهیونیستی نبود و وزارت صنعت با استناد به این موضوع اجازه واردات داده است. بنابراین اگر این برند صهیونیستی است، اجازه توزیع یک نخ از این سیگار را ندهند و اگر صهیونیستی نیست اجازه دهند عوارض واردات آن به خزانه واریز شود.

-نماینده ای که برادرش دو دوره نماینده بوده و پنج سال اقامت در آمریکا داشته و بدترین تهمت ها و ناسزاها را به نظام زده و سودای بازگشت به کشور را دارد هر روز به دنبال محاکمه رئیس جمهور سابق است البته این به آن معنا نیست که در دولت گذشته اشکالی وجود نداشته و بحث اصلی سر رفتار افراد است

-پیش بینی می کنم تعدادی از حامیان دولت در مجلس فعلی مورد حمایت دولت در انتخابات آتی قرار خواهند گرفت. از ابتدای تشکیل دولت مسئولان قوه مجریه اعلام کردند که آماده برنامه ریزی برای مجلس آینده هستند.

-البته به نظر من دولت تنها از تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس که از حامیان دولت هستند را در انتخابات مجلس مورد حمایت قرار خواهد داد و بخشی از این طیف مورد حمایت دولت در انتخابات آینده در استان ها قرار نخواهند گرفت چون بسیاری از این نمایندگان از نامزدهای افراطی اصلاح طلبان معتدل تر هستند و فقط برای گذر از این فضا در قبال اقدامات دولت مماشات می کند.

-در آرایش انتخاباتی دولت و اصلاح طلبان تردیدی نیست. رقبای انتخاباتی و مهره های مشخص شده و از طریق رسانه های اصلاح طلبان در حال فعالیت و تبلیغ هستند. نوع بیان و اظهارات سخنرانی های اخیرا آقای روحانی و بقیه دست اندرکاران دولت هم کاربرد انتخاباتی است. در انتخابات هر چیزی امکان پذیر است تفکرات دولت و طیف آقای لاریجانی خیلی شبیه نیست، اما خیلی هم متفاوت نیست و قابل جمع شدن هم هست.

-یکی از استراتژی هایی که دولت بوسیله برخی لیدرهای این جریان دنبال خواهد کرد این است که به اصطلاح اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان عاقل را کنار هم بگذارد و لیست بدهد. اینکه آیا لیست ها یکسان یا متفاوت خواهد بود محل بحث است و هنوز صحبت در مورد انتخابات آینده زود است. البته ورود زود هنگام به فضای انتخابات هم سم است الان حداقل بیش از یک سال تا انتخابات باقی مانده است و سئوالات انتخاباتی باعث می شود فضای کار و تلاش برای حل مشکلات مردم از بین برود.

-تفکرات دولت و طیف آقای لاریجانی خیلی شبیه نیست اما خیلی هم متفاوت نیست و قابل جمع شدن هم هست. یکی از استراتژی هایی که دولت بوسیله برخی لیدرهای این جریان دنبال خواهد کرد این است که به اصطلاح اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان عاقل را کنار هم بگذارد و لیست بدهد.

-ما با انجام مذاکره شفاف سازی نیت ایران در دستیابی به فن آوری هسته ای موافقیم و اینکه تیم مذاکره کننده ما بتواند در مذاکره حق ملت ایران را از قدرتهای بزرگ چپاولگر بستاند عمیقاً خرسند می شویم و اینکه مردم ما به رفاه برسند و چرخ صنعت همراه با چرخش سانتریفوژها نیز بچرخد موافقیم و با صدای بلند فریاد می کنیم که در طول تاریخ روابط کشورمان با آمریکا هیچ دلیلی برای اعتماد به آنها نداریم.

-آمریکا بارها اعلام کرده است توافق نکردن بهتر از توافق بد است، آیا ما استراتژی هر توافقی بهتر از عدم توافق است در پیش گرفته‌ایم؟ نفع آمریکا در توافق کلی است که کاربرد سیاسی برای انتخابات آینده آمریکا دارد اما جزئیات که نفع ما در آن است استخوان لای زخم خواهد ماند و تحریم ها تا توافق کامل برداشته نخواهد شد.

-اگر غرب بداند که ایران حاضر است با هر قیمتی توافق کند هر رفتاری بخواهد با ما می‌کند و هر توافقی را به ما تحمیل می‌کند. ما تا الان همه کارت‌هایمان را سوزانده‌ایم. حدود ۱۹۰ کیلو از سوخت ۲۰ درصدمان را اکسید کردیم، تولید غنی‌سازی در فردو متوقف شده است، روند تکمیل آب سنگین اراک متوقف شده است. ساخت سانتریفوژ های نسل جدید را متوقف کرده‌ایم.

-هیات مذاکره کننده در مقابل توهینی که در مسقط به ما شد و هیات امریکایی بلند شد و گفت ((ما می رویم خرید)) چه کرد؟!

-یکی از نکات مثبت نظام ما این است که ما درگیری نظامی در زمین خود نداشتیم. با اسرائیل جنگیدیم و الان هم می‌جنگیم اما در زمین لبنان، عراق و سوریه.

-حالا با قدم زدن آقای کری و آقای ظریف چه پیامی به کسانی دادیم که به نیابت از ما می‌جنگند. پیام دادیم که ما داریم با آمریکا به توافق می‌رسیم. شما دنبال کار خود بروید ای کاش آقای ظریف با فرزندان و یادگاران شهدای هسته ای یعنی علیرضا و آرمیتا در خیابانهای نطنز و یا سالنهای فردو و یا راکتور تهران قدم می زد.

-هاشمی در خاطرات خود می گوید، دو عامل اساسی وجود داشت که تصمیم اساسی برای پایان جنگ گرفته نشد. یکی سپاه بود که طرح پایان دادن به جنگ از نظر سپاه چیزی شبیه کفر بود. مسئله بعدی امام بود که لحظه ای اجازه نمی داد در رابطه با ختم جنگ بحث کنیم در مجلس هم عده ای بودند که به نام مجمع عقلا و آقای .... که برای پایان دادن به جنگ فعالیت می کردند که امام آنها را سرجایشان نشاند. اما این آقا به رغم تذکر امام در سال ۶۴ از فعالیت های خود در مجلس دست بر نمی دارد تا اینکه محسن رضایی در خرداد ۶۵ طی نامه ای به امام گزارش اقدامات این آقارا می دهد. امام هم آقای هاشمی را احضار و از وی توضیح می خواهد.

"-آقای هاشمی: امام فرمودند طبق گزارش فرمانده سپاه در جلسه ای برخی نمایندگان صحبت از ختم جنگ کرده اند، بگوئید ما باید تا آخرین فرد با صدام بجنگیم و صحبت از صلح نکنیم. بنابراین امام و شهدا، بسیج، مردم در خط مقاومت قرار داشتند. این خط سازش همیشه مدعی نگاه عاقلانه بوده است در حالی که انقلاب نگاه عاشقانه می طلبد."

-"آقای محسن رضایی: در مرداد ماه سال ۶۵ جلسه ای با اسم عقلا در مجلس تشکیل شد که بحث هایی در مورد وضعیت کشور، خرید اسلحه و ... مطرح شد خوف این می رفت این مباحث به خارج از مجلس سرایت کند و باعث می شود به جنگ لطمه وارد شود امام به محض اینکه از این جلسه اطلاع یافتند تاکید کرد ند هرکس این جلسات را تشکیل می دهد بگویید منحل کند"

- یعنی رزمنده شما در حال جنگ است و شما حرف از صلح می زنید مانند امروز. امروز رزمندگان اسلام در لبنان، سوریه و عراق می جنگند و آقای ظریف با کری پیاده روی می کند.

-اشتباه بزرگ دولت در این مدت این بود که تمام تخم مرغ ها را در سبد مذاکره چید و یک سال و نیم از عمر خود را از دست داد. دولت معتقد است که اگر با کدخدا ببندد مشکل حل است اما کدخدا به هیچ عنوان با ما کنار نمی آید چون خودش مستعمره اسرائیل است. پس از هر مذاکره همه آنها صف آنها صف می بندند و می روند به اسرائیل گزارش دهند. سوال مهم این است که آیا جنگ ما با رژیم کودک کش اسرائیل پایان می پذیرد؟ خیر هیچ گاه ممکن نیست.

-نتانیاهو در مصاحبه ای با نیویورکر گفته است: به هر سو می نگرم خمینی و خامنه ای را می بینم که پشت مرزهای اسرائیل خیمه زده اند. امروز می خواهم خطر پیچش تاریخ به نفع ایران را گوشزد کنم. خامنه ای از تنگه خیبر در عربستان تا تنگه جبل الطارق در مراکش را به لرزه انداخته و ملت ها را به سوی خود جلب کرده است.

-آیا به نظر شما اسرائیل کوتاه خواهد آمد؟ اسرائیل تلاش دارد تا جریان مدافع خود را در داخل ایران فعال کند در فتنه ۸۸ عده ای گفتند جنگ میان یهودی ها و عرب ها به ما چه ربطی دارد و شعار نه غزه نه لبنان جان فدای ایران را مطرح کردند. موذیانه ترین و خائنانه ترین شعار بعد از انقلاب این شعار بود. ما بدون اینکه در داخل تلفات بدهید در بیرون می جنگیم سیاست جمهوری اسلامی است که از برادران خود دفاع کند.

-ما واقعا متاسفیم که آقای ظریف این موضوعات داخلی و رقابت های انتخاباتی را در محافل خارج از کشور مطرح می کنند. بنده در تذکری در صحن علنی مجلس نسبت به این رفتار آقای ظریف اعتراض کردم.

-معتقدم این گونه صحبت ها در مذاکرات هسته ای نمایانگر فدا کردن منافع ملی برای دستیابی به منافع حزبی است. تاریخ کشور ما گروهی را که بخواهند با حمایت قدرت های بزرگ در داخل کرسی ها و مناصب قانونی را بگیرند، نشان داده که همیشه ناموفق هستند و ملت اجازه چنین اقدامی را نخواهد داد.

-در فتنه ۸۸ دیدید که چطور از خارج از کشور پول آوردند و هزینه کردند، اما مردم کوتاه نیامدند و هیچ جایگاهی به آنان ندادند.
-اولا در ازای قرارداد ژنو به ما هیچ چیزی ندادند، تمام پولی که بابت قرارداد ژنو به مبلغ ۴.۲ آزاد شد به صورت مواد غذایی، دارویی، تجهیزات پزشکی، پرداخت بدهی ما به سازمان های بین المللی و پول دانشجویان خارج از کشور پرداخت شد؛ بنابراین دلاری به ایران وارد نشد.

-حتی یک دلار این منبع وارد تولید و یا صنعت نشد. نمی خواهم بگویم مذاکره نکنید اما معتقدم استراتژی هر توافقی بهتر است از توافق نکردن است، استراتژی اشتباهی است. استقلالی که امروز به دست آوردیم محصول خون ۲۳۰ هزار شهید انقلاب، ترور، دفاع مقدس و شهدای هسته ای و شهدای فتنه و جانبازان انقلاب اسلامی است. شهدایی که همین امروز به خاطر کارهای مستشاری در کشورهای عراق و سوریه می دهیم.

-اگر عقب نشینی کنیم شهدا، امام وتاریخ ما را نمی بخشد. نه ظلم دیدن و نه ظلم کردن استراتژی اصلی انقلاب بود. روزی این دنیا به پایان می رسد و در عالم عقبی در مقابل شهدا قرار می گیریم و از ما سئوال خواهند کرد که آیا مردانه ایستاده اید؟

-خدا رحمت کند شهید مصطفی نمازی و حمید شانه ساز را در شلمچه محاصره شده بودیم، فرمان عقب نشینی صادر شد آنها ایستادند تا بچه ها عقب نشینی کنند. وقتی فرمان صادر شد تا آنها نیز عقب نشینی کنند، گفتند اگر می خواستیم عقب نشینی کنیم جلو نمی آمدیم. فردا نیز آنها از ما سئوال خواهند کرد اگر شما نیز می خواستید عقب نشینی کنید چرا جلو رفتید.

-در جریان چهارمین انتخابات شوراهای شهر و روستا برخی از عوامل فتنه نامزد شدند و وزارت اطلاعات رسما آنها را رد صلاحیت کرد اما پس از مدتی آنها برای حضور در مجموعه دولت تایید صلاحیت شدند.

-چرا وزارت اطلاعات یک شخص را برای عضویت در شورای شهر و روستا تایید نمی کند اما همان فرد می تواند سمت بالایی را در حد استاندار، وزیر و یا معاون رئیس جمهور در دولت داشته باشد، این آسیب است. یا در آن زمان حق کاندیداها تضییع شده یا الان حق نظام و مردم نادیده انگاشته شده است.

-در جریان انتخابات شو راهای شهر و روستا برخی از عوامل فتنه نامزد شدند و وزارت اطلاعات رسما آنها را رد صلاحیت کرد اما پس از مدتی آنها برای حضور در مجموعه دولت تایید صلاحیت شدند. من فکر می کنم این تناقض برمی گردد به اینکه خط کش وزارت اطلاعات برای تایید صلاحیت افراد خط کشی قابل تفسیر است.
-پس از قضایای وزارت علوم، مجلس مجبور شد به دلیل اینکه وزیر تلاش داشت عوامل فتنه را به کار بگیرد و دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کند فوریت طرحی در مجلس به تصویب رسید که شاخصه های قانونی تایید و صلاحیت مدیران را مشخص می کرد.

-تا الان شاخصه های تایید صلاحیت ها برای تصدی پست های حساس به طور کامل در اختیار وزارت اطلاعات است که افراد را در آن چارچوب قرار داده و تایید یا رد می کرد اما این چارچوب و ومصوبه مجلس را نداشته و بر اساس دستورالعمل های داخلی انجام می گرفته است به عبارت دیگر شما برای تایید صلاحیت یک فرد برای حضور در شورای شهر و روستا قانون دارید اما برای حضور همان افراد در پست های بالای مدیریتی قانونی ندارید. قانون مصوب مجلس برای تایید صلاحیت رئیس یک سازمان یا اداره مشخصاً شاخصه ای تعیین نکرده است.

-در وزارت صنعت معدن و تجارت چه اتفاقی افتاده و چقدر مشکلات حل شده؟ چه میزان در وزارت آموزش و پرورش اراده ای برای حل مشکلات وجود دارد؟ چطور آقای دکتر قاضی زاده در وزارت بهداشت توانست در شرایط تحریم سلامت را با اتکا به داخل سامان بدهد اما بقیه وزارتخانه ها نتوانستند. علت اصلی این است که سایر وزارتخانه ها درگیر مسائل سیاسی یا برخی موضوعات دیگر شده اند مثلاً در سازمان حفاظت محیط زیست، بدلیل افزایش باد و باران در نتیجه تعداد روزهای پاک افزایش یافت و سازمان محیط زیست آن را به حساب عملکرد دستگاه خود می گذارند ولی وقتی مجدداً وارونگی هوا رخ می دهد و شهرهای بزرگ بشدت آلوده می شوند صدایی از این سازمان در نمی آید و اقدامات این سازمان در کجای رفع آلودگی ناشی از ریزگردها در استان خوزستان قرار می گیرد.

-به عنوان مثال دولت بارها اعلام کرده ۱۰ میلیون نفر نیاز به دریافت یارانه نقدی ندارند که در صورت آزاد شدن منابع آنها ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد در اختیار دولت قرار می گرفت اما این اقدام انجام نشد بنابراین چون یارانه افراد متمول را حذف نکردیم مجبور به افزایش قیمت نان شدیم یعنی مردم و اقشار آسیب پذیر نان را گرانتر می خرند تا یارانه پورشه سواران و برج سازان قطع نشود.

-اختلاف نظر آنها در این است که مسکن مهر اندازه انباری خانه برخی از آقایان هم نیست. از دیدگاه دولت انباری درست کردن با این همه هزینه توجیه اقتصادی ندارد، کسانی که خانه چند صد متری داشته، در برج هایی مثل پلوتونیوم می نشینند، دامادهایشان چند تا کارخانه دارند باید چنین اظهارنظرهایی کنند، مسکن مهر در ادبیات این افراد جایی ندارند اما مردمی که با خانه ۶۰ تا ۷۰ متری هزینه مسکن از روی سبد هزینه ای و حقوق اندک ماهیانه شان برداشته می شود موافق این طرح هستند.

-اراده ای در دولت برای اجرای مسکن مهر وجود ندارد زیرا مسکن مهر طرح دولت قبل بوده و می گویند چرا باید ما کاری برای دولت قبل بکنیم در صورتیکه این کار برای مردم بی بضاعت است. تمام مزیت مسکن مهر در ارزان قیمت بودن آن بود اما دولت این مزیت مهم را از مسکن مهر گرفت و قیمت مسکن مهر را افزایش داد.

-دولت فعلی باید مراقبت کند که با تخریب دولت گذشته و یا با ایجاد خفقان برای منتقدان، خود را اثبات نکند بلکه اثبات دولت باید بر اساس بروز و ظهور عملکردها باشد

 


23231

 

کد N729191