عضو کمیسیون امنیت‌ ملی:

سازمان ملل برای حامیان داعش مجازات سنگین در نظر بگیرد

سازمان ملل متحد

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کرد: سازمان ملل باید برای دولت‌ها و اشخاصی که به هر نحوی به داعش کمک می‌کنند، مجازات سنگین در نظر بگیرد.

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کرد: سازمان ملل باید برای دولت‌ها و اشخاصی که به هر نحوی به داعش کمک می‌کنند، مجازات سنگین در نظر بگیرد.

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تصویب قطعنامه سازمان ملل مبنی بر لزوم قطع کمک‌های مالی به داعش، گفت: غربی‌ها برای مقابله با اسلام و درگیر کردن مسلمانان با یکدیگر و ایجاد تفرقه بین آنها و در نهایت ترسیم چهره ضداسلامی و خشن از مسلمان‌ها داعش این گروهک تروریستی را ایجاد کرد، غربی‌ها با این کار بحرانی را برای جهان به خصوص جهان اسلام و خاور میانه ایجاد کردند.

وی افزود: تنها راه مقابله با داعش این است که غربی‌ها تجهیزات و امکانات جنگی و نظامی به این گروهک تروریستی نداده و دست از حمایت بردارند.

این عضو هیأت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: غربی‌ها و هم‌پیمانانش تنها مقابله با داعش را در حد شعار انجام داده‌اند به طوری که بمباران‌های انجام شده توسط ائتلاف ضدداعش مواضع سوری‌ها و عراقی‌ها را هدف قرار داده است، به باور ما بمباران راه‌حل مقابله با داعش نیست بلکه باید امکانات، تجهیزات و کمک‌های مالی به داعش قطع شود.

وی تأکید کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه همچون عربستان باید این کمک‌ها را قطع کنند. در این شرایط است که داعش خود به خود ضعیف شده و آن زمان مردم عراق و سوریه می‌توانند تکلیف آنها را روشن کنند.

حسینی در پایان گفت: سازمان ملل اگر واقعاً به دنبال حل مشکلات به وجود آمده از سوی داعش است باید برای تمامی دولت‌ها و اشخاصی که به هر نحو به داعش کمک می‌کنند مجازات سنگینی در نظر گیرد تا این مجازات مانعی بر سر راه کمک کشورهای مختلف به داعش ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N729185