۰

حذف الزام شرکت ملی پالایش و شرکت‌های پتروشیمی به واریز ماهانه دریافتی خود از پتروشیمی‌ها

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
پتروشيمي,پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي,پخش فرآورده‌هاي نفتي

الزام شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران و شرکت پالایش نفت داخلی و شرکت‌های پتروشیمی به واریز ماهانه بهای خوراک نفت خام و میعانات گازی به خزانه کل کشور با تصویب مجلس حذف و بر این اساس حداقل به صورت ماهانه انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان در جریان بررسی بندهای درآمدی لایحه بودجه 94 و به پیشنهاد کمیسیون تلفیق بند ج لایحه بودجه را حذف کردند. در این بند آمده بود شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران و شرکت پالایشگاه‌های نفت داخل موظفند در پایان هر ماه بهای خوراک نفت خام و میعانات گازی دریافتی خود و همچنین خوراک معادل فرآوردهای شرکت‌های پتروشیمی تحویل به شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران را بر اساس قانون محاسبه و به خزانه‌داری کل کشور واریز نمایند.

همچنین شرکت ملی نفت ایران مکلف است: وجوه مربوط به سهم دولت از بهای خوراک پالایشگاه‌ها و خزانه‌داری کل کشور مبالغ مربوط به ماه قبل را از شرکت‌های حساب تابعه ذیربط وزارت نفت به صورت علی الحساب برداشت کنند و در صورت عدم واریز بهای نفتی و خوراک پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به حساب خزانه‌داری وزارت امور اقتصاد و دارایی مکلف است با اعلام وزارت نفت راسا نسبت به برداشت از حساب شرکت‌های بدهکار و واریز آن به کل کشورها به حساب خزانه داری کل کشور اقدام نماید.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.