مصر: رهبران عرب در حال بررسی تشکیل یک نیروی عربی منسجم هستند

مصر

سخنگوی وزارت خارجه مصر از وجود گفتگوها و مشورت‌هایی میان رهبرای کشورهای عربی برای تشکیل یک نیروی عربی یکپارچه جهت حفظ امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس و اردن خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر از وجود گفتگوها و مشورت‌هایی میان رهبرای کشورهای عربی برای تشکیل یک نیروی عربی یکپارچه جهت حفظ امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس و اردن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بدر عبد العاطی، سخنگوی وزارت خارجه مصر در گفت‌وگو با شبکه خبری العربیه با اعلام این خبر تاکید کرد: گفتگوها میان رهبران کشورهای عربی برای تشکیل یک نیروی عربی منسجم جهت حفظ امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس و اردن برای مقابله با تروریست‌ها در حال انجام است؛ تروریست‌هایی که برای ایجاد دودستگی میان کشورهای عربی و از بین بردن ثبات و امنیت آنها تلاش می‌کنند. تشکیل این نیرو در کنفرانس سران عرب که مارس آتی در مصر برگزار می‌شود، رسما بررسی خواهد شد.

وی تصریح کرد: همبستگی و هماهنگی میان مصر و کشورهای عربی برای حمایت از این طرح وجود دارد و مصر خواهان ایفای نقش حمایت از امنیت و ثبات منطقه است.

عبد العاطی خاطرنشان کرد: وزارت خارجه مصر در کار گروه بین‌المللی که متشکل از مسئولان رسانه‌ها و سخنگوهای رسمی وزارت خارجه تعدادی از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش است، شرکت می‌کند و پیامی را مبنی بر توانایی مصر برای از بین بردن تروریست‌ها و مقابله با افکار تندروی اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت خارجه با همکاری و هماهنگی الازهر پیام‌های مکتوبی را به این کار گروه بین‌المللی ارائه کرده و در آن بر لزوم تفاوت قائل شدن میان مفهوم درست اسلام و اقدمات و افکار تندروها تاکید شده است.

وی گفت: مصر بر اهمیت مقابله با تروریسم و افکار تکفیری تاکید کرده است. کشورهای غربی نیز بر اهمیت نوعی نظارت بر شبکه اطلاعات بین‌المللی جهت ممانعت از استفاده تروریست‌ها از این شبکه‌ برای گسترش افکار تروریستی خود تاکید دارند.

انتهای پیام

کد N728860