۰

تذکرات نماینده بجنورد به وزرای دولت

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه باید در قبال سیاسی‌کاری غلیظ غیرعلمی و تبلیغاتی انتخابات در مدیریت آموزش و پرورش به ویژه خبر اهدای رایانه در مراسم مرتبط با بنیاد مستضعفان در منطقه پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، قاسم جعفری در تذکر شفاهی گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در جهت اجرا و تکمیل جاده بجنورد-آشخانه، راه‌آهن گرگان-بجنورد-مشهد، راه‌آهن اسفراین-بجنورد و راه‌های روستایی اقدام کند تا نیاز به پیگیری حقوقی و قانونی بعدی نباشد، همچنین دولت باید در جهت ارائه وام ازدواج به جوانان تلاش کند.

نماینده مردم بجنورد گفت: قطعاً حوزه بهداشت و درمان استان خراسان شمالی نیازمند توجه بیشتر وزارت بهداشت است، به ویژه این وزارتخانه باید در جهت تکمیل بیمارستان‌های آشخانه، جاجرم، راز و جرگلان و همچنین تامین پزشک متخصص و توسعه بیمارستان‌های تامین اجتماعی اقدام کند.

وی افزود: شرایط کنونی وضعیت اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط موسسات و آژانس‌های خصوصی و فروش پایان‌نامه غیرقابل پذیرش است، در حال حاضر فضای برخی از دانشگاه‌های استان، به ویژه دانشگاه پیام‌نور یادآور باشگاه سیاسی لائیک‌ها و تازه به دوران رسیده‌های گرفتار آمده در چنبره جناح‌های سیاسی و ارباب‌های قدرت و ثروت است، به طوری که حتی از اجرای دستور ریاست عالی و معاون پارلمانی دانشگاه پیام نور عبور می‌کنند.

وی تصریح کرد: وضعیت بارش در منطقه حاکی از تابستانی داغ و تشدید بی‌آبی در استان خراسان شمالی است. وزارت نیرو باید در جهت تکمیل سدهای منطقه اقدام کند. همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید توجه جدی به کشاورزان و دامداران داشته باشد. از طرف دیگر توجه به پرورش اسب اصیل ترکمن در منطقه بسیار ضروری است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.