سردار جزایری با اشاره به مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت:

عدم ورود نیروهای مسلح به جریانات سیاسی مسأله تازه‌ای نیست

انتخابات,مجمع تشخيص مصلحت نظام,ستادكل نيروهاي مسلح

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد انتخابات و عدم ورود نیروهای مسلح به گروهها، جریانات و احزاب سیاسی گفت: این موضوع مسأله جدیدی نیست و همواره مدنظر نیروهای مسلح بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری در پی تصویب "ممنوعیت ورود افراد نیروهای مسلح در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی در انتخابات و جانبداری از داوطلبان خاص" توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از بدو تشکیل تاکنون و در چارچوب فرامین و رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب از ورود در دسته‌بندی‌ها، جناح بندی ها و گروه های سیاسی اجتناب داشته اند.

وی همچنین افزود: ارتقای سطح شناخت و بصیرت سیاسی همواره در دستور کار نیروهای مسلح قرار داشته و در این زمینه تلاش شده است که آحاد نیروهای مسلح از درک و شناخت و تحلیل درست در مورد پدیده‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، شناخت جریانات و گروه‌های همگرا و واگرا نسبت به انقلاب و نظام و سایر موضوعات مربوط برخوردار باشند.

سردار جزایری با تأکید به اینکه "مصوبه شورای تشخیص مصلحت در مورد انتخابات و عدم ورود نیروهای مسلح به گروهها و جریانات و احزاب سیاسی، مسأله تازه ای نیست"، گفت: نیروهای مسلح در چارچوب تدابیر امام و رهبری فراتر از گروه‌بندی‌های سیاسی، بدنبال اجرای رسالت و مأموریت بزرگ حراست و پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن بوده و بدیهی است در این راه حسب فرامین، قوانین و مقررات جاری با هر مانعی مقابله خواهند کرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: در همه انتخابات گذشته کشور که بحمدلله به لحاظ صحت و درستی روند انتخابات، نظام سربلند بیرون آمده است، نیروهای مسلح یا در نقش حافظان آرای مردم و یا در کنار سایر شرکت کننده‌ها، در انتخابات حضور داشته و آراء خود را به صندوق‌ها ریخته‌اند.

سردار جزایری در پایان تأکید کرد: هرگاه انقلاب و نظام و کشور در هر زمان و در هر مکان با مشکل مواجه شود، نیروهای مسلح در برطرف کردن آن در صحنه حاضر خواهند بود.

انتهای پیام

کد N727435