سردار دهقان در همایش بسیج دانش‌آموزی:

منتظریم خشم و غضب استکبار باعث مرگ آنها شود

سیاسی

وزیر دفاع گفت: افکار انقلاب امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم که این خشم و غضب، باعث مرگ آنها شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در هشتمین همایش مسئولین سازمان بسیج دانش‌آموزی که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: حضور حماسی ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان و بدخواهان نظام بود.

وی افزود: ملت در این راهپیمایی نشان دادند که همواره آنجا که اهداف ملی نظام و آرمان‌های امام و رهبری مطرح است، فارغ از جنسیت، مذهب و قومیت در صحنه حاضرند.

سردار دهقان تأکید کرد: امروزه نشانه‌های انقلاب اسلامی را در کشورهای اسلامی می‌بینیم و شاهدیم که ملت‌ها با بصیرت و آگاهی راه خود را طی می‌کنند که امیدواریم آرمان‌های‌شان تحقق یابد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: افکار انقلاب و بسیج امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده و رو به جلو مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم که این خشم و غضب باعث مرگ آنها شود.

فرهنگ بسیجی مرز نمی‌شناسد/ افتخار می‌کنم که در لباس سپاه، خود را بسیجی بدانم

وی در ادامه اظهار داشت: بسیج، یک مکتب رفتاری است و بسیج و بسیجی و فرهنگ بسیجی مرز نمی‌شناسد، قابل محدود کردن نیست و همه عرصه‌ها و طبقات را شامل می‌شود.

سردار دهقان افزود: همه کسانی که دارای فکر و اندیشه بسیجی‌ هستند، دو ویژگی دارند؛ نخستین ویژگی آنها این است که نسبت به سرنوشت انسان‌ها دغدغه‌مند هستند و احساس رسالت انسانی بزرگی دارند.

وزیر دفاع گفت: هرجا که نیاز، خلاء، کاستی و کمبودی حس می‌شود، آنجا محل حضور بسیجی است تا این کاستی را جبران کند؛ همچنین بسیجی باید صاحب بصیرت، اندیشه، آگاهی و به هنگام بودن باشد.

وی تصریح کرد: بیش از گذشته نیازمند تفکر بسیجی هستیم؛ زیرا این تفکر همانقدر که به نظام کمک می‌کند، خشم دشمنان را هم برمی‌انگیزد و برنامه‌های پیچیده‌ای را برای مقابله با نظام طراحی می‌کنند؛ لذا سازمان متولی امر بسیج باید با یک نگاه فراگیر که هیچ کس از دایره آن خارج نباشد، برنامه‌های آن را به پیش ببرد.

سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید توجه ویژه‌ای به پرورش و تربیت دانش‌آموزان در بسیج دانش‌آموزی صورت گیرد؛ زیرا این دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند.

وی افزود: سازمان بسیج دانش‌آموزی افتخارات زیادی دارد که ۱۳ آبان نماد خاصی از خلق یک حماسه بزرگ توسط آن است.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری هرچه بیشتر بسیج دانش‌آموزی و وزارت آموزش و پرورش، تضمین‌کننده آینده امنیت ملی و توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی خواهد بود.

سردار دهقان همچنین اظهار داشت:‌ افتخار می‌کنم که در لباس سپاه خود را یک بسیجی بدانم و بسیجیان هم ما را از خود بدانند.

وی در پایان اظهار داشت: برادران وزارت دفاع افتخار می‌کنند که با روحیه و فرهنگ بسیجی قدم بر می‌دارند و با محدودیت‌های موجود، کارهای بزرگ را با کمترین زمان و هزینه و با فرهنگ بسیجی انجام می‌دهند؛ به همین دلیل آهنگ حرکتی و نرخ رشد ما نسبت به گذشته چندین برابر شده است.