مسلمانان واشنگتن مقابل کاخ سفید به نماز جماعت ایستادند

ایالات متحده آمریکا

مسلمانان واشنگتن امروز در اقدامی نمادین مقابل کاخ سفید در اعتراض به کشته شدن سه مسلمان آمریکایی سیاست های رهبران ایالات متحده را در واکنش به این اقدام محکوم کردند.

مسلمانان واشنگتن مقابل کاخ سفید به نماز جماعت ایستادندمسلمانان واشنگتن امروز در اقدامی نمادین مقابل کاخ سفید در اعتراض به کشته شدن سه مسلمان آمریکایی سیاست های رهبران ایالات متحده را در واکنش به این اقدام محکوم کردند.

 

 

 

 

 طبق گزارش خبرنگار پرس تی‌وی، معترضان که از سراسر واشنگتن در مقابل کاخ سفید جمع شد و از مقام‌های امریکا خواستند با این حادثه خونین به عنوان یک «جنایت مبتنی بر نفرت» برخورد کنند. تظاهرکنندگان همچنین با برگزاری نماز جماعت در مقابل کاخ سفید تلاش کردند تا آگاهی عمومی درباره خویشتنداری قومی و مذهبی را بالا ببرند.

کریگ استفان هیکز 46 ساله عصر روز سه شنبه ضیاء برکات، 23 ساله، یوسر ابو صالحه، همسر 21 ساله وی و رزان ابو صالحه، خواهر 19 ساله یوسر را در آپارتمان این زوج در چپل هیل در نزدیکی دانشگاه کارولینای شمالی به ضرب گلوله کشت.

رکیو مزومدر از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به خبرنگار پرس تی‌وی گفت از طریق شبکه‌های اجتماعی از این تیراندازی مطلع شده و افزود: «من به این جا آمدم تا همراه سایر مسلمانان برای 3 دانشجو دعا کنم و به آنان که به نحو حزن انگیزی به قتل رسیدند ادای احترام کنم.»

پلیس محلی تحقیقی درباره قتل این دانشجویان را با محوریت نزاع بر سر جای پارک آغاز کرده اما خانواده‌های قربانیان با رد این مساله این حادثه را یک قتل «اعدام گونه» و «جنایتی از روی تنفر» توصیف می‌کنند.

خانواده‌های این 3 قربانی می‌گویند آنان به علت مسلمان بودن اعدام شدند نه این که صرفا هدف تیراندازی یک مجرم قرار بگیرند.

قتل این 3 جوان مسلمان، مسلمانان سراسر جهان را خشمگین کرده است. بسیاری از آنان می‌گویند اگر مهاجم این حادثه مسلمان بود و قربانیان هم سفیدپوستانی غیرمسلمان بودند این جنایت مورد توجه بیشتری قرار می‌گرفت.

در پی این حادثه، رسانه‌های امریکا و مجریان قانون به علت آنکه با این تیراندازی به عنوان یک جنایت مبتنی بر نفرت برخورد نکردند مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. کیفرخواستی که برای جنایت مبتنی بر نفرت تنظیم شود مجازات شدیدتری برای قاتل درپی خواهد داشت.

نیقا موغال، یکی دیگر از تظاهر کنندگان، به خبرنگار پرس تی‌وی گفت وی درشبکه‌های اجتماعی نظرات اسلام‌هراسانه‌ ای را دریافت می‌کند که اغلب با بی‌اعتنایی از کنارشان می‌گذرد اما وقتی کسی از خطوط قرمز عبور می‌کند عدالت درباره وی باید اجرا شود.

موغال افزود: «فکر می‌کنم پس از این حادثه شما همواره خیال می‌کنید که چیزی پشت سرتان قرار دارد و این که ممکن است هدف تیراندازی قرار بگیرید.»

در همین حال، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) اعلام کرده است که این تیراندازی را بررسی می‌کند.

نمایندگان گروه موسوم به «شورای روابط امریکایی-اسلامی» از این اقدام اف بی آی استقبال کردند.

بیش از 100 گروه دینی و مذهبی از جمله گروه‌هایی که اکثر اعضای آنها مسلمان هستند از دولت اوباما خواستند تحقیقی را درباره این جنایت از روی تنفر آغاز و این تیراندازی را آشکارا محکوم کند. این درخواست که به امضای گروه‌های یادشده رسیده است برای اریک هولدر، دادستان کل امریکا ارسال شد.

26149

کد N725708