آیت الله اراکی:

صبر مردم انقلابی بحرین بزرگترین برهان بر پیروزی آنهاست

سیاسی

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب با صدور بیانه ای به مناسبت سالروز انقلاب مردم بحرین اعلام کرد: صبر مردم انقلابی بحرین بزرگترین برهان بر پیروزی آنهاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب به مناسبت چهارمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین، بیانه ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

سلام و درود خداوند بر شهدای انقلاب بحرین که جانهای خود را در محراب آزادی و عدالت فدا کردند تا مردم این کشور طلوع آزادی را ببینند و در دنیای عدالت و برابری تنفس کنند.

سلام و درود خداوند بر رهبران انقلاب بحرین که زندانهای بحرین مملو از این بزرگان است؛ رهبرانی که بدون هیچ خستگی در برابر طغیان حاکمان ظالم  ایستادگی کردند و در برابر شلاقهای شکنجه و ابزارهای قلع و قمع و سرکوب صبورانه مقاومت کردند.

و سلام خداوند بر رهبران حاضر در صحنه بحرین و همه گروههای مردمی انقلابی این کشور و در رأس آنان عالمان صابر و حکیم بحرین.

در چهارمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین، انقلاب این کشور و فریاد مردم انقلابی آن در اوج خود قرار گرفته است و انقلابهای مسالمت آمیز مردمی تا تحقق کامل خواسته های مشروع و عادلانه مردم این کشور همچنان ادامه دارد و این دلیل بر حقانیت انقلاب و توانایی آن در به دست آوردن پیروزی است.

صبر مردم انقلابی بحرین و ادامه راه انقلاب و مقاومت بزرگترین دلیل و برهان بر پیروزی حتمی و نزدیک مردم بحرین است.

وظیفه شرعی همه مردم بحرین ادامه دادن انقلابهای مسالمت آمیز به رهبری علمای صالح این کشور تا تحقق کامل خواسته های مشروع مردم انقلابی و رهبران حکیم بحرین است.

مردم انقلابی و مقاوم بحرین مطمئن هستند که طبق وعده خداوند سبحان که می فرماید «لأغلبن أنا و رسلی:من و رسولانم پیروز می‌شویم» پیروز خواهند شد.
خداوند سبحان در جای دیگر می فرماید: وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُواْ لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّكُم مِّنْ أَرْضِنَآ أَوْ لَتَعُودُنَّ فِي مِلَّتِنَا فَأَوْحَى إِلَيْهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِكَنَّ الظَّالِمِينَ وَلَنُسْكِنَنَّكُمُ الأَرْضَ مِن بَعْدِهِمْ. ذَلِكَ لِمَنْ خَافَ مَقَامِي وَخَافَ وَعِيدِ وَاسْتَفْتَحُواْ وَخَابَ كُلُّ جَبَّارٍ عَنِيدٍ مِّن وَرَآئِهِ جَهَنَّمُ وَيُسْقَى مِن مَّاء صَدِيدٍ.
«كساني كه كافر شدند به پيامبران خود گفتند ما قطعا شما را از سرزمين خود اخراج خواهيم كرد، مگر اينكه به آئين ما بازگرديد، در اين حال پروردگارشان به آنها وحي فرستاد كه من ظالمان را هلاك مي‏كنم و شما را در زمين بعد از آنها سكونت خواهيم بخشيد. اين موفقيت براي كسي است كه از مقام عدالت من بترسد و از عذاب من بيمناك باشد. آنها از خدا تقاضاي فتح و پيروزي كردند و هر گردنكش منحرفي نوميد و نابود شد. به دنبال او جهنم خواهد بود و از آب بد بوي متعفن نوشانده مي‏ شود».

ای مردم بحرین به اذن خداوند پیروزی نزدیک است و ظالمین شکست می خورند، مستکبران پشیمان می شوند و سرنوشت حاکمان ستمگر بحرین با ستمگران معاصر ما همانند شاه ایران، صدام حسین و معمر قذافی و امثال اینها فاصله ای نخواهد داشت.

پروردگارا مردم مظلوم بحرین را پیروز گردان و به آنان عزت و رستگاری و پیروزی عنایت فرما و رهبران صبور و حکیم آنان را پیروز گردان که تو بر هر چیزی قادر و توانایی.

                                                                                                               محسن اراکی
                                                                                         دبیر کل مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی
                                                                                                      24 ربیع الثانی ۱۴۳۶ ه.ق.