رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار:

حاصل کثرت‌گرایی و توجه به وحدت، توسعه‌ آفرین است

رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت: کثرت‌گرایی و در عین حال توجه به وحدت در یک جامعه توسعه آفرین است.

رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت: کثرت‌گرایی و در عین حال توجه به وحدت در یک جامعه توسعه آفرین است.

مهدی فریمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که یکسان شدن گروه‌های مختلف سیاسی به معنای وحدت و هماهنگی نیست، گفت: وحدت و هماهنگی همچنین انسجام یک کشور با یکسان شدن گروه‌های مختلف آن متفاوت است. کثرت باید در عین وحدت دنبال شود. امروزه اروپا و گروه‌های سیاسی و اجتماعی تکثرگرایی خود را در کنار مسیر توسعه و وحدت پیش می‌برد. از بحث توسعه نباید جا ماند.

وی همچنین ادامه داد: گروه‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باید روی این موضوع تأکید داشته باشند و به آن فکر کنند. همچنین باید به سمت متوازن شدن حرکت کنند. این روش فکری در اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان عقل‌گرا دیده می‌شود اما عدم وحدت و تکثرگرایی در روش کاری تندروهای این دو جناح وجود دارد. این جناح‌ها باید بتوانند افکار و عقایدشان را ساماندهی کنند تا در شرایط خاص امروز کشور از گذر تاریخی فعلی عبور نمایند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست، افزود: راهکارهای این دو مدل اقتصادی با یکدیگر متفاوت است.

وی ادامه داد: در اقتصاد در بحث سیاست‌های پولی و مالی به ناچار از اقتصاد ریاضتی استفاده می‌شود اما احیای این نوع مدل اقتصادی به عنوان اقتصاد مزیتی نیست. چاره امروز اقتصاد ما اصلاح ساختارها است. این کار باید با توجه به اقتصاد مزیتی انجام شود.

انتهای پیام

کد N724649