فتاحی در گفت‌وگو با ایلنا:

تندروها انتظار دارند مردم برایشان هورا بکشند

مجلس

نمی‌توانیم جلوی آگاهی مردم را بگیریم. ملتی با فکر و اندیشه هستیم که پشتوانه‌مان به ایران و اسلام ناب محمدی است، لذا نمی‌شود متوجه خیلی از مسایل نشویم.

رییس فراکسیون اهل سنت مجلس تاکید کرد: بیشترین مشکلات را برای مردم و کشور در دوره قبل به وجود آمد و کار مثبتی که بتوانند به خاطر آن ادعایی داشته باشند٬ به جای گذاشته نشد. طبیعتا آنها وقتی می‌بینند دولت روحانی با دست خالی می‌خواهد پرونده هسته‌ای را به سرانجام برساند و سیاست داخلی را سر و سامان ببخشد، واکنش نشان می‌دهند.

عابد فتاحی درگفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ و در پاسخ به این سوال که چرا تندرو‌ها و جبهه پایداری به هر بهانه‌ای علیه دولت ساز مخالف می‌زنند٬ گفت: آنهایی که با آقای روحانی مخالفت دارند٬ خودشان می‌دانند دولت یازدهم در فضایی شکل گرفت که سرشار از مشکلات داخلی و معضلات سیاست‌های خارجی به جای مانده از دولت قبل بود.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: هشت سال این کشور به دست افرادی بود که امروز تندروی می‌کنند. طلایی‌ترین دوره تاریخی ایران در ۲۰۰ سال اخیر٬ همین ۸ سال دولت آقای احمدی‌نژاد و با ثروتی کم‌سابقه در تاریخ که حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد دلار بود. اما آنها در سیاست خارجی و داخلی چه کردند؟ خروجی‌هایی که آنها ارایه دادند خروجی‌های ملی ماندگاری نبود که ثبات داشته باشد.

وی افزود: زمانی که دولت دست آنها بود٬ هیچکدام از خروجی‌های ملی‌ای که خیال می‌کردند به نام پروژه‌های ماندگار، ماندنی خواهد شد بر جا نماند. هنگام پیاده‌سازی  مسکن مهر٬ به جای ساختن زیرساخت شهری٬ تمام مبالغ را بدون برنامه‌ریزی هدر دادند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه قیمت خدماتی مانند آب برق و گاز در دوره قبل چندین برابر شد٬ بیان کرد: ۱۰ برابر مبلغ ۴۵ هزار تومانی که قرار بود به مردم بدهند بر دوش آنها تحمیل شد٬ حتی به جای اینکه این پول‌ها با مدیریت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخته شود٬ به کسانی داده شد که قدرت پولی بیشتر از این ارقام را داشتند.

فتاحی اذعان داشت: بیشترین مشکلات را برای مردم و کشور در دوره قبل به وجود آمد و کار مثبتی که بتوانند به خاطر آن ادعایی داشته باشند٬ به جای نگذاشتند بنابراین طبیعتا وقتی می‌بینند دولت روحانی با دست خالی می‌خواهد پرونده هسته‌ای را به سرانجام برساند و سیاست داخلی را سر و سامان بخشد، واکنش نشان می‌دهند.

نماینده مردم ارومیه اظهار داشت: مردم ما جزء مدرن‌ترین مردم دنیا هستند. نمی‌توانیم جلوی آگاهی آنها را بگیریم. ملتی هستیم با فکر و اندیشه٬ که پشتوانه‌مان از یکطرف به ایران زمین و از طرف دیگر اسلام ناب محمدی است، لذا نمی‌شود متوجه خیلی از مسایل نشویم.

فتاحی بیان کرد: دولت روحانی با تمام کمبود‌ها کشور را اداره می‌کند٬ آنها وقتی می‌بینند توانایی چنین کاری را نداشتند حسادت می‌کنند، وزرا را به مجلس می‌کشانند، جو روانی ایجاد می‌کنند، از ظریف بابت هر بهانه‌ای سوال دارند. این درست است که سوال حق نمایندگان است٬ اما دیگر نه اینکه بدون دلیل قانع کننده‌ای٬ سوال کنند. به خصوص از دکتر ظریف که امروز نماد فرهنگ غنی کشور ماست. اینها دلیلی است که آنها به این صورت واکنش نشان می‌دهند و لابد انتظار دارند مردم برایشان هورا بکشند.

کد N723827