بازتاب حضور مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهان

سیاسی

پایگاه خبری اسپانیایی افه گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران پس از ۳۶ سال مبارزه مستمر علیه استکبار امپریالیستی همچنان پابرجا و مانند آهن استوار مانده است.

حضور مردمی در سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت.

پایگاه خبری اسپانیایی افه گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران پس از ۳۶ سال مبارزه مستمر علیه استکبار امپریالیستی همچنان پابرجا و مانند آهن استوار مانده است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه از مبارزه شجاعانه خود برای دست‌یابی به استقلال به‌رغم تمام محرومیت‌ها و توطئه‌های امپریالیستی از جمله هشت سال جنگ تحمیلی دست نکشیده است.

خبرگزاری اسپانیا با پوشش دادن سخنان «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران بر بخش‌هایی از سخنرانی از جمله «حضور، اتحاد و این‌که عزم و اراده ملت ایران می‌تواند دشمنان را به زانو درآورد» تاکید کرد.

به گزارش این خبرگزاری، مردم در حالی در این مراسم حاضر شده‌اند که ایران و گروه ۱+۵ همچنان برای دست‌یابی به یک توافق جامع هسته‌ای در حال گفت‌و‌گو هستند.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا اعلام کرد که دیگر زمان آن فرا رسیده است تا ایران تصمیم خود را بگیرد.

اوباما گفت: «مساله اصلی در حال حاضر آزادی سیاسی و تمایل برای دست‌یابی به یک توافق جامع هسته‌ای است.»

خبرگزاری اسپانیایی‌زبان «لا بانگوآردیا» نیز با پوشش سخنان رئیس‌جمهوری ایران و فعالیت‌های مربوط به سی‌و‌ششمین سالگرد این رخداد تاریخی، گزارش داد که اتحاد میان ملت و انقلاب بیش از پیش نمایان شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با پوشش مراسم سی‌و‌ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، نوشت که مردم شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

خبرگزاری آسوشتدپرس تاکید کرد که ایران با برگزاری سالگرد انقلاب مخالفت خود را با تحریم‌هایی که به بهانه برنامه هسته‌ای بر این کشور تحمیل شده است، نشان می‌دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با میلیونی خواندن جمعیت حاضر در راهپیمایی سی‌و‌ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، در مصاحبه با یکی از شرکت‌کنندگان در راه‌پیمایی، گزارش داد که مذاکره‌های هسته‌ای باعث شده‌اند تا ایرانیان علاقه بیشتری به شرکت در برگزاری سالگرد نشان دهند.

خبرگزاری تریبون نیز مراسم سی‌و‌ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و سخنرانی روحانی درباره تحریم‌ها علیه ایران را پوشش داد.

خبرگزاری آسیاپلاس در راستای سی‌و‌ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، پیام تبریک «امامعلی شریفوویچ رحمان» رئیس‌جمهوری تاجیکستان را به همتای ایرانی خود و ملت ایران پوشش داد.

خبرگزاری استیت نیز از جمله خبرگزاری‌هایی بود که مراسم سالگرد انقلاب اسلامی ایران و سخنان رئیس‌جمهوری این کشور را پوشش داد.

روزنامه شانگهای‌دیلی با اشاره به حضور میلیونی ایرانیان در مراسم سی‌و‌ششمین سالگرد انقلاب اسلامی، نوشت که ایرانیان پلرچه‌نوشته‌هایی با مضمون‌های ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی در دست داشتند..

 

کد N722902